president.gov.ua

Порошенко, Гройсман і Парубій привітали українців з 25-річчям референдуму щодо проголошення незалежності України

  Президент наголосив, що зараз цивілізований світ усвідомлює "життєву необхідність існування великої європейської держави Україна

  Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр Володимир Гройсман та Голова Верховної Ради Андрій Парубій у День 25-ї річниці Всеукраїнського референдуму на підтримку Акту проголошення незалежності України, побажали співвітчизникам єдності і зазначили, що головним гарантом незалежності Української держави виступають самі українці.

  Порошенко у своєму привітанні, яке в четвер було розміщено на офіційному сайті Президента України, зазначив, що Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року був безпрецедентним актом єднання нації, "в результаті якого не залишилося місця ніяким сумнівам у прагненні українського народу жити у власній державі".

  "Пам'ятаючи сумні уроки першої половини XX століття, мотивовані волею до визволення з-під гніту радянської імперії, покоління українців 90-х увійшло в історію як творець сучасної демократичної України. Саме після референдуму 1 грудня 1991 року незалежну Україну визнали всі суб'єкти міжнародних відносин", – сказав Порошенко у своєму зверненні.

  Президент зазначив, що зараз цивілізований світ усвідомлює "життєву необхідність існування великої європейської держави Україна в її міжнародно визнаних кордонах" як запоруки стабільності та верховенства права в міжнародних відносинах та світу на Європейському континенті.

  "Однак головним гарантом своєї незалежності маємо бути ми з вами, дорогі українці, зберігаючи єдність і непохитність перед нинішніми викликами та загрозами", – зазначив Петро Порошенко.

  Президент також подякував усім, хто долучився до справи набуття, становлення і збереження української державності і незалежності. "Закликаю до єдності та конструктивної співпраці, консолідації зусиль в ім'я миру, благополуччя і процвітання нашої держави. Ми обов'язково переможемо", – сказав він.

  У свою чергу Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook у четвер написав: "Щиро вітаю всіх з святковим днем, який є свідченням нашої непохитної віри і волі будувати власну незалежну Україну".

  Своєю чергою Голова ВР Андрій Парубій у своєму зверненні до співвітчизників з нагоди Дня референдуму зазначив, що Всеукраїнський референдум 1991 року є "фундаментальною віхою української держави, адже саме в цей день український народ висловився за відновлення незалежності України".

  "Українці підтвердили, що прагнуть до незалежності, хочуть свободи, за яку поклали життя сотні тисяч кращих синів та дочок України у збройній боротьбі проти окупанта або в тюрмах і на засланні", – зазначено у зверненні Парубія, який у четвер було оприлюднено на офіційному сайті ВР.

  "Український референдум 1 грудня 1991 року був похоронами "Імперії зла" – Радянського Союзу. Водночас наш референдум став логічним продовженням тисячолітньої історії української держави", – наголосив спікер.

  За його словами, в наступні роки рішення, прийняте на референдумі в 1991 році, підтвердили мільйони українців під час Революції гідності і тисячі українських вояків на Східному фронті.

  "Державність – це не пафосні слова і не символічна річ. Державність – це запорука успішного розвитку і безпеки народу. Найбільші трагедії українського народу, зокрема Голодомор, відбулися в часи втрати державності... У цей день закликаю всіх співвітчизників замислитися над тим, що наша незалежність, наше майбутнє залежить від нас", – вважає Парубій.

  Попередній матеріал
  В Ужгороді горить СІЗО
  Наступний матеріал
  Президент Киргизстану вимагає від Путіна прибрати російські військові бази – у Росії відреагували

  "Люди, це вже не ваші кроки, це хода історії" – як 25 років тому українці на референдумі голосували за незалежність

  Монумент Незалежності підсвітять оранжевим кольором

  На Майдані Незалежності сталася штовханина

  У Польщі побили "активістів", що спалили прапор України під час "Маршу незалежності"