Порошенко: ЗМІ, що фінансуються з РФ, не повинні дестабілізувати ситуацію в Україні, але їх дії мають оцінюватися в рамках закону

Порошенко доручив генпрокурору взяти розслідування щодо пожежі на "Інтері" під особистий контроль

Президент Петро Порошенко доручив генеральному прокурору Юрію Луценку взяти розслідування подій, що сталися на телеканалі "Інтер" 4 вересня, під особистий контроль. Про це глава держави повідомив на нараді з керівниками силових відомств, повідомляє прес-служба Президента.

"Я доручив генеральному прокурору взяти розслідування під особистий контроль, бо залишається багато запитань", – сказав Петро Порошенко.

Глава держави також доручив міністру внутрішніх справ Арсену Авакову докласти максимальних зусиль для забезпечення правопорядку на вулицях Києва і в цілому в Україні і тримати ситуацію на контролі.

"Українська влада здатна, зможе забезпечити безпеку і порядок на вулицях Києва і всієї України. Не буде в будь-якому разі допущено ескалації насильства. Це є наше принципове завдання і я впевнений, що це буде забезпечено. Просив би, Арсене Борисовичу, взяти це під особисту увагу", – сказав він.

"Неприпустимо, щоб хтось вривався (до будівель), підпалював – я впевнений в тому, що це не має жодного відношення до патріотів. Сьогодні це не менш, або навіть більше шкодить Україні, ніж будь-які контакти з провокаторами", – сказав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що силові відомства не повинні допустити ескалації насильства, а дії того чи іншого засобу масової інформації мають оцінюватися в рамках закону.

"Разом з тим є абсолютно неприпустимою реалізація сценарію держави-агресора, коли через фінансування з Російської Федерації окремі засоби масової інформації намагаються дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Але реагування на це має бути в абсолютно законний спосіб", – наголосив Президент.

Він також додав, що для цього Верховна Рада, за ініціативи РНБО, має забезпечити це на законодавчому рівні. "Прошу, Олександре Валентиновичу, скоординувати позицію з парламентом законодавчого забезпечення захисту інтересів у сфері національної безпеки, в галузі стратегічних комунікацій і інформаційної безпеки держави. Прошу взяти це негайно до виконання", – сказав Президент, звертаючись до секретаря РНБО.

Президент наголосив, що СБУ має забезпечити відповідне інформаційне і аналітичне забезпечення. 

Як повідомляв 5.ua, 4 вересня невідомі скоїли збройний напад та підпалили офіс "Національних інформаційних систем". Керівництво телеканалу "Інтер" заявило, що у будівлі розпочалась пожежа. Згодом поліція Києва затримала кількох учасників подій біля будівлі телеканалу "Інтер" на вулиці Щусєва для встановлення їхніх анкетних даних та надання пояснень. 

Нагадаємо, заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко заявила, що вважає підпал будівлі "Інтеру" провокацією, у тому числі проти країни.

Попередній матеріал
У Києві на Оболоні вибухнула сміттєва урна
Наступний матеріал
Фоторепортаж з передової: Побут українських бійців неподалік окупованої Горлівки

Луценко: Причиною Іловайської трагедії стало пряме військове вторгнення ЗС РФ на територію України

Луценко: Генпрокуратура розслідує справи щодо доведення армії до стану небоєздатності

Співробітники "Інтера" показали наслідки пожежі – відео

Активісти пікетують головний офіс "Інтера"

Геращенко про підпал "Інтера": Вважаю це провокацією, у тому числі проти країни

Поліція відпустила 6 затриманих у справі підпалу на "Інтері"