Адаптація до шкільного процесу
Адаптація до шкільного процесу family-and-i.com

Як адаптувати дітей до навчання після тривалих канікул – поради психолога

За словами психолога, діти сприймають час інакше, ніж дорослі, тому три місяці для дитини за внутрішніми відчуттями сприймаються, як для дорослих рік

Про те, як можуть батьки допомогти своїй дитині увійти у навчальний процес після тривалого відпочинку в ексклюзивному коментарі журналістам 5.UA, розповіла практичний психолог Леся Матвеєва. За словами психолога, після літніх канікул варто бути уважними до дітей, допомагати їм розставляти пріоритети та не поспішати із додатковими заняттями та гуртками.

7 порад батькам, як адаптувати дитину до навчання після літніх канікул

  1. "Літо – це маленьке життя". Для дітей ця фраза особливо актуальна. Вони сприймають час по-іншому. Три місяці для другокласника за внутрішнім відчуттям, як рік для його батьків. Причому рік насичений подіями і враженнями. Тому наберіться терпіння і не дивуйтеся, що дитина забула, як звати вчительку або як збирати портфель. Знайдіть час і в спокійній атмосфері проговоріть усі нюанси: режим дня, шкільний розклад, послідовність дій вранці і ввечері. Головне завдання – знизити стрес, і зробити перехід в новий графік максимально комфортним і передбачуваним.
  2. Нарощуйте навантаження поступово. Якщо є можливість, варто почекати з додатковими заняттями і гуртками. Ранні підйоми і уроки – вже навантаження для дитячого організму. Через 2-3 тижні (в ідеалі – 21 день) дитина втягнеться і адаптується до нових умов, тоді можна відновити курси.
  3. Будьте уважні до дитини. Забезпечте повноцінне харчування, прогулянки на свіжому повітрі і, що дуже важливо, фізичну активність, особливо в перші тижні. Всі ці фактори допоможуть організму протистояти негативному впливу емоційного потрясіння. Допоможіть дитині знайти спосіб для розрядки, навчіть знімати стрес. Комусь допомагає ранкова зарядка і пробіжка, комусь басейн. Орієнтуйтеся на інтерес і комфорт дитини.
  4. Розставте пріоритети. Не чекайте, що дитина одразу зможе встигати все у навчанні, за дві секунди впоратися з домашнім завданням і робити все ідеально. Будьте готові до накладок. Привчайте вчасно просити про допомогу, визначати першочергові завдання і жертвувати менш значущими. Будьте чуйні і не критикуйте дитину. Навпаки, оцініть будь-які її зусилля. Боріться з перфекціонізмом і прокрастинацією, тобто схильністю відкладати неприємні завдання (як в дитині, так і в собі). Краще добре, але зараз, ніж ідеально, але ніколи.
  5. Зберігайте спокій. Тривалий стрес часто стає каталізатором психосоматики. Тому початок шкільного року може ознаменуватися застудами, загостренням хронічних захворювань, порушенням сну, незважаючи на літнє оздоровлення. Можуть з'явитися шкідливі звички – діти зненацька починають копирсатися в носі, гризти нігті або олівці. Все це елементи психологічного захисту, спроба повернути собі відчуття стабільності. Ваша увага й підтримка – найкраща допомога у цій ситуації.
  6. Практикуйте вечірні бесіди з дитиною. Спокійно, без поспіху запитаєте, як пройшов її день, що цікавого було в школі, як провели літо друзі. Дитині дуже важливо бачити вашу щиру зацікавленість в її житті. Допоможіть синові або дочці скласти розповідь про своє літо, щоб вони теж могли поділитися своєю історією з друзями. Спілкування з однолітками - дуже важливий фактор шкільного життя, який визначає психологічний стан дитини і її готовність долати труднощі. Цей мотиватор багато батьків марно ігнорують.
  7. Хваліть і діліться власним досвідом. Не варто ідеалізувати свої шкільні роки і розповідати, яким круглим відмінником ви були (навіть якщо це чиста правда). Набагато цінніше підтримати дитину і згадати, з якими труднощами ви стикалися в її віці і як їх долали.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Мам, я вже доросла": як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
ДТП із Шуфричем на Bentley: суд тимчасово заборонив сину нардепа керувати авто
Наступний матеріал
Зникнення українця: МЗС Білорусі сподівається на збереження дружніх відносин з Україною

Цікаві нововведення: як школи розраховуватимуть канікули для дітей

Перший раз у перший клас: принц Джордж став учнем початкової школи

Почувати себе вільними: як "особливих" першачків зустрічали на Дніпропетровщині