ЗСУ
ЗСУ Facebook / Генеральний штаб ЗСУ

Понад 90% українців довіряють ЗСУ – соцопитування

  Читайте по-русски
  Понад 90% підтримують ідею надання пільг бізнесу, заснованому ветеранами російсько-української війни

  Понад 90% українців довіряють ЗСУ, ветеранам нинішньої війни та ветеранам АТО / ООС 2014-2021 років – про це свідчать свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

  Понад 40% опитаних зазначили, їхні близькі та рідні брали участь у воєнних діях на території України з 2014 року. Зокрема 54% мають серед близьких тих, хто воював чи воює на фронті з 24 лютого 2022 року, 44% – тих, хто брав участь у війні впродовж 2014-2021 років.

  На думку опитаних, головними позитивними рисами ветеранів російсько-української війни є патріотизм (75%), незалежність в ухваленні рішень, дисциплінованість (близько 25%) працьовитість (13%) та законослухняність (9%).

  Негативні риси респондентам було складніше визначати: 17% узагалі не змогли відповісти на це запитання, 11% зазначили, що жодна з перелічених у шкалі якостей не притаманна ветеранам. Третина респондентів вважає, що їм властива емоційна нестабільність, 25% – закритість, відлюдькуватість. Такі якості, як жорстокість, нездатність адаптуватися, схильність до насильства називалася рідше – від 11% до 17%.

  До ветеранів російсько-української війни респонденти передусім відчувають вдячність (64%) та гордість (50%). Чверть відчуває сум, коли зустрічає ветеранів, стільки ж – радість. 3% відчувають провину, по 2% – сором і страх, по 1% – байдужість, гнів, неприязнь. Сум частіше відчувають жінки й ті, хто має близьких серед ветеранів АТО (ООС). Ті, хто мають знайомих, які воювали у 2014-2021 роках і продовжують далі, частіше за інших відчувають вдячність і гордість.

  На думку опитаних, від громадян ветерани насамперед очікують підтримки (46%) та вдячності (36%). Про дружнє ставлення, вшанування, розуміння зазначили 20-21%, виконання зобов’язань – 15%. Найменше опитані вважають, що ветерани очікують співчуття – лише 5%.

  Абсолютна більшість (93%) вважає, що суспільство сьогодні поважає ветеранів. Майже 70% опитаних вважають, що держава виконує свої зобов’язання перед ветеранами російсько-української війни (20% – що не виконує). Понад 90% підтримують ідею надання пільг бізнесу, заснованому ветеранами російсько-української війни.

  Найбільше пільг та гарантій від держави, на думку опитаних, повинні мати ветерани російсько-української війни (50%), люди з інвалідністю (34%) та багатодітні сім’ї (31%).

  Опитування тривало 6-7 серпня серед 1000 громадян України віком від 18 років у всіх областях (крім тимчасово окупованих територій Криму, Донбасу та територій, де немає зв'язку) методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 – не більше ніж 3,1%.

  Читайте також: Найближчим часом по всьому фронту очікуються гострі події – ГУР

  Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

  Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

  Попередній матеріал
  З'явилися нові підтвердження інформації щодо підготовки окупантами провокації на території ЗАЕС – ГУР МОУ
  Наступний матеріал
  Цинізм зашкалює: як "прості росіяни" відреагували на обстріл Харкова 17 серпня
  Loading...