Іван Вакарчук
Іван Вакарчук Володимир В\'ятрович/Facebook

Помер батько Святослава Вакарчука – видатний науковець, ексміністр освіти

Читайте по-русски
Івану Вакарчуку було 73 роки

Помер колишній міністр освіти й ексректор Львівського національного університету імені Івана Франка Іван Вакарчук. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив син померлого, співак та лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук.

"Сьогодні не стало мого найближчого друга... Людини, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще ніж будь-хто на цій Землі... Не стало люблячого чоловіка і батька, і дідуся... Людини, що створила міцну і люблячу сім'ю. Не стало справжнього патріота... Людини, яка своїм розумом і своїм серцем здобувала нашу незалежність, а потім по цеглині розбудовувала рідну державу... Не стало видатного вченого... Людини, закоханої в науку, і вірної їй до останнього подиху... Не стало справжнього вчителя. Людини, що навчила і виховала тисячі інших Людей... Дякую тобі, тато... люблю тебе, і завжди буду любити... З Богом...", – написав Вакарчук-молодший.

Про смерть Івана Вакарчука також повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

"Щойно Славко Вакарчук повідомив сумну звістку про велику втрату – смерть батька Івана Олександровича. Герой України, Львів'янин року, великий ректор. Людина честі і слова. Той, яким пишається вся країна і наше місто. На прохання родини похорон Івана Олександровича відбудеться камерно. Поховають на Личаківському кладовищі. Пам'ятатимемо і сумуємо!" – написав він у Facebook.

Колишній голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович зазначив: "Велика втрата. Від нас пішов професор Іван Вакарчук. Велика людина, той хто вмів змінювати життя на краще. Для мене улюблений ректор Alma mater, міністр освіти з яким мав честь співпрацювати, міняючи цю галузь... Вічна пам'ять!"

Довідка. Івану Вакарчуку було 73 роки. Український науковець, політик і громадський діяч. Був доктором фізико-математичних наук, заслуженим діячем науки й техніки України. За життя Вакарчук написав понад 200 наукових праць.

Протягом 1990-2007 і 2010-2013 років був ректором Львівського університету. У 2007-2010 роках був міністром освіти і науки України.

У 2007 році отримав відзнаку "Герой України". Був засновником наукових журналів "Світ фізики" та "Журнал фізичних досліджень". Батько лідера гурту "Океан Ельзи" та політика Святослава Вакарчука.

Як повідомляв 5.UA, 21 березня не стало легендарної соціологині, директорки фонду "Демократичні ініціативи" Ірини Бекешкіної.

Попередній матеріал
"Треба думати, як захистити людей від безробіття і безгрошів’я" – Порошенко
Наступний матеріал
Близько сотні українців перебувають в італійських лікарнях з діагнозом COVID-19
Loading...