5 канал

Політична гра із запуском е-декларування була розрахована на те, що МВФ не помітить проблем – експерт

МВФ надіслав закритого листа до вітчизняного Мінфіну щодо декларування

Запуск системи е-декларування і запуск відповідальності за брехню в декларації – це була комплексна вимога МВФ. Про це повідомила юрист Центру протидії корупції Анастасія Красносільська в ефірі "5 каналу".

"Наскільки ми знаємо, справді був закритий лист від МВФ Міністерству фінансів, в якому було сказано сказано, що МВФ не вважає виконанням зобов'язань України запуск системи в тестовому режимі. Ми пам'ятаємо, що запуск системи е-декларування і запуск відповідальності за брехню в декларації – це була комплексна вимога МВФ. І ця вимога повинна була бути виконана до того, як МВФ дасть наступний транш", – наголосила адвокат.

Красносільська також сказала: "Я думаю, політична гра із запуском системи була розрахована на те, що МВФ не помітить проблеми із тестовим режимом і що за такі декларації не можна притягти до кримінальної відповідальності, і все одно дасть транш, але МВФ помітив, чітко сказав, що, друзі, це не є виконання ваших зобов'язань, і відповідно тепер владна політична верхівка не має іншого виходу, окрім як запустити систему в належному режимі, бо транш МВФ критично потрібен". 

На запитання, чи може відбутися відтермінування з 1 вересня, експерт сказала, що перше відтермінування – це було суто політичне рішення. Не було жодного зауваження щодо програмного забезпечення системи. "Тобто вчора в чому була конкретно проблема і чому не можна було дати програмі атестат, ми не чули. Відповідно не може бути і жодної проблеми з наданням системі атестату, якщо нема проблем із системою. Було політичне рішення не давати атестат і запустити систему в тому вигляді, в якому вона не тягла за собою юридичних наслідків. Відповідно зараз під тиском МВФ і ЄС мусить нарешті сформуватися ця політична воля. І тому, я думаю, важко буде владі вигадати ще якусь підставу, чому вони не можуть запустити систему в нормальному режимі. Я думаю, що зберегти обличчя перед ЄС і МВФ і при цьому вигадати ще щось просто неможливо. Більше того, ми розуміємо, що транш МВФ критично важливий. І той факт, що транш критично важливий, підтверджується тим, наскільки швидко після реакції МВФ відреагував і Президент, призначивши нову дату повноцінного запуску системи", – повідомила експерт.

Як повідомляв 5.ua, голова НАЗК Наталія Корчак заявила, що чиновники подаватимуть електронні декларації з 1 вересня

Попередній матеріал
Обличчя війни: світ шокувало відео із закривавленим 5-річним хлопчиком в Алеппо
Наступний матеріал
Український каноїст встановив новий олімпійський рекорд у Ріо
Теги:
Loading...

Чиновники подаватимуть електронні декларації з 1 вересня – голова НАЗК

Держспецзв'язок має сертифікувати систему е-декларування до 31 серпня – Корчак

Севостьянова: Недоліки системи е-декларування можна усунути за 1-2 тижні - інтерв'ю

Найкраще було б внести зміни до рішення НАЗК про запуск системи е-декларування – Севостьянова

Клімкін: Захищена система е-декларування буде 100% запущена до кінця місяця

Запуск е-декларування без сертифікату не має жодного сенсу – представництво ЄС в Україні