5.ua

Покрову Пресвятої Богородиці відзначають православні та греко-католики [відео]

  Покрову Пресвятої Богородиці відзначають православні та греко-католики. Традиційно розпочинають урочистості з богослужінь у церквах. Сьогодні також святкує день народження і українське козацтво. Як бачили наші журналісти.

   Цього разу свято припало на початок робочого тижня. Утім у церкві все одно людно. Свято виникло через видіння святого Андрія Юродивого. Він побачив, що Богородиця зняла з голови покров і накрила вірян на знак захисту. А ще свято Покрови було найшановнішим у запорізьких козаків, які вважали Матір Божу своєю заступницею.

  Костянтин Олійник, директор: «І коли лунав символ віри - вони діставали наполовину шаблю як демонстрацію перед Господом богом, як символ того, що вони щохвилинно готові покласти своє життя на вівтар за рідну православну віру, за рідну мову і батьківщину».

  А для козаків із Мамаєвої слободи - цей день - подвійне торжество. Адже воїни відзначають і храмове свято. Отож, на честь подвійної дати підготували і відповідні урочистості. Спочатку - канонада залпів козацьких гармат.

  Опісля і видовища - скачки на конях, відтворення козацьких боїв і конкурси для сміливих.

  Михайло Іванов, школяр: «Зовсім не страшно, ну коли майстра то не страшно, а коли якийсь то неук береться - то страшно».

  Охочих подивитися на видовище назбиралося півсотні. Гостей частують гарбузовою кашею.

  Станіслав Омелянчук: «Вона дуже солодка. Я гарбуз ніколи не їм - але їм зараз і дуже смачно».

  Такої смакоти наварили майже тисячу літрів. Усі інгредієнти з власного городу. До Покрови всі польові роботи мають бути закінченими.

  Юлія Гункевич, працівник етнографічного музею: «Просто от Покрови і гарбузова каша вона дає сили. Тому що закінчується осінь і в цій каші магічні властивості є».

  Магії шукають і дівчата. Особливо незаміжні. Вірять якщо у церкві поставити свічку та попросити Божу матір про другу половинку. Бажання здійсниться.

  Яна Яремчук, етнограф: «Точнісенько так само, як і наші прабабусі Ми також з дівчатами кожного року ходимо до церкви і також просимо Покрову щоб вийти заміж. І ось цього року багато хто з нас одружився.  Так Спробуйте на собі».

  А ще цього дня здавна спостерігали за погодою. Намагалися передбачити зиму. Якщо вітер дме з півночі - зима люта. Якщо на вишні листя - тепла. Однак після 14 жовтня за народними повір'ями приходили морози.

  Олена Махно, Юрій Усік, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Київській області майже 4 тисячі дітей - сироти або позбавлені батьківського піклування
  Наступний матеріал
  Україна неоднозначно ставиться до свята українських повстанців [відео]