Оголошення вироку Савченко // 21 5 канал

Початок кінця показового судилища: як зачитували вирок Надії Савченко

Оскаржувати вирок українська льотчиця не планує

У Росії почали зачитувати вирок українській льотчиці Надії Савченко. На суд приїхали народні депутати України та сестра Віра. А от частину закордонних дипломатів до будівлі так і не впустили, тому їм довелося чекати надворі. Сьогодні судді зачитали обвинувальний акт, свідчення Савченко і так званих потерпілих.

Початок кінця показового судилища. Російський Донецьк - вулиці довкола суду перекриті, поліцейські собаки щось винюхують, на дахах сусідніх будинків - снайпери, журналістів обшукують у спеціальному встановленому наметі. При вході черги охочих потрапити до суду.

Савченко привозять за дві години до початку оголошення вироку. Вона одразу бере слово і обіцяє, що за 10 днів відновить сухе голодування.

13 іноземних дипломатів до суду не пустили, журналістам до судової залу можна не всім - багатьом пропонують дивитися трансляцію в сусідній кімнаті. Знімати промову Савченко охорона забороняє.

Але Надію не спинити.

Вона закликає не зациклюватися на ній одній і згадує інших українських в'язнів Кремля.

Заходять судді - показувати їхні обличчя заборонено. Близько двохсот сторінок вироку на столі підказує: стояти і слухати присутнім доведеться не один день. 40 томів маячні, як описала Савченко, у процесі їх оголошення вона коментує красномовними жестами в бік судді.

Сипле усмішками. І поки суддя бурмоче вирок, українка активно, майже без упину, перешіптується зі своїми адвокатами.

Суддя ж читає - перша частина вироку списана з обвинувального висновку. Щоб чути так званий вирок, доводиться вслухатися. Савченко і не намагається - мотає кола по клітці, підпирає голову руками. Її адвокати або проводять час у телефонах, або періодично закочують очі. Сестра Надії, як і вона сама - з тризубом на грудях, вряди-годи зітхає.

В якийсь момент Савченко присіла і щось пише. Написане показує адвокату Миколі Полозову. Так і минають перші дві години знудьгованих стоянь, за які суддя встиг прочитати лише тридцять із двохсот сторінок вироку. Далі перерва. А після неї - сюрприз. На продовження засідання українську делегацію на чолі з Генеральним консулом України в Ростові-на-Дону та народними депутатами охорона до зали не пустила. Пояснили просто: ви вже там були.

Суд не встиг продовжитися, як знов взяв перерву. Савченко просить усіх, хто приїхав її підтримати, іти відпочивати - мовляв, мультик того не вартий.

Після чергової паузи дипломатам і українським делегатам таки вдається потрапити всередину. А разом із ними до зали суду запускають і кількох прокремлівських активістів у футболках з фотографіями російських журналістів, яких нібито вбила українська льотчиця. Так і продовжують. Адвокат Савченко каже: хутчіш би вже дочитали, бо оскаржувати вирок Надія не буде.

Читання вироку в російському Донецьку продовжиться у вівторок зранку. Тим часом і серед росіян знайшлися відважні, які прийшли під суд, щоб сказати Надії "тримайся!" і засудити цей процес.

Попередній матеріал
Матіос: Внаслідок російської агресії Україна зазнала збитків на понад трильйон гривень
Наступний матеріал
Матіос натякнув, що наступним генпрокурором буде "людина з українським прізвищем"
Теги:
Loading...

Савченко на оголошенні вироку: "Боремося до кінця!"

Суд над Савченко схожий на показові процеси часів Сталіна - євродепутат

Адвокат: вирок Савченко – лише формальність, після якої можна буде запустити процес обміну

Росія хоче виміняти Савченко на сухопутний шлях до окупованого Криму – Тандіт

Савченко є в'язнем сумління і її вирок написаний в Кремлі - правозахисник

У Харкові під російським консульством вимагали звільнення Надії Савченко