Facebook / Юрій Тандіт

Росія хоче виміняти Савченко на сухопутний шлях до окупованого Криму – Тандіт

  У Москві не хочуть обмінювати Надію Савченко на своїх ГРУшників – для Москви вони нічого не варті

  Радник голови Служби безпеки України, парламентер Центру сприяння та звільнення полонених і заручників при СБУ Юрій Тандіт в інтерв'ю російському опозиційному виданню "Новая газета" розповів про те, що Кремль намагається виторгувати за звільнення захопленої окупаційними військами заручниці.

  На запитання журналіста про те, що за чутками Москва не стане розмінювати Савченко на капітана і сержанта, адже політична вага льотчиці тепер незрівнянно вища, посадовець розповів: "Так, ми знаємо, що вони (Путін і його оточення – 5.ua) хотіли б отримати більше. Їх, наприклад, цікавить шляхопровід із Ростова до Криму. Мені про це відкрито говорив … чоловік, близький до Кремля. Я сказав, що нас цікавить питання звільнення всіх заручників. На що він відповів: "Ну, тоді потрібно, щоб ви теж йшли нам назустріч. Нам потрібен стабільний зв'язок із Кримом, щоб вантажі туди можна було возити, пасажирів".

  На пропозицію путінця Юрій Тандіт відповів, що Україна готова до будь-яких компромісів, але так питання стояти не може: "Я йому сказав, що тільки на Сході можна міняти принцесу на півцарства... Вже вся світова спільнота висловилася за звільнення Наді".

  На думку посадовця, роль усіх можливих російських переговірників насправді нікчемна: "Там є одна людина, яка приймає рішення, і ми говоримо: "Давайте сідати і обговорювати!" Але Володимир Путін щоразу ухиляється, і спікерами стають незначні чиновники, які починають нам викладати курс психотерапії. Але ми ж бачимо і знаємо, що вирішує все одно він. Її не віддають, сам суд затягують, не допускають лікарів, рідних..."

  Нагадаємо, сьогодні під час зачитування вироку Надія Савченко заявила, що вона є не єдиною заручницею Кремля, і закликала: "Боремося до кінця!"

  Попередній матеріал
  На Кубі в рамках історичного візиту відбувається зустріч Обами і Кастро
  Наступний матеріал
  Адвокат: вирок Савченко – лише формальність, після якої можна буде запустити процес обміну
  Теги:
  Loading...

  Савченко є в'язнем сумління і її вирок написаний в Кремлі - правозахисник

  У Харкові під російським консульством вимагали звільнення Надії Савченко

  13 іноземних дипломатичних місій не пустили на суд над Надією Савченко

  Фейгін: Коли вирок набуде чинності, Надія Савченко поновить сухе голодування