Півмільйона українців за 20 років незалежності опинилися за кордоном у руках роботоргівців

  Шукав кращого життя за кордоном, а потрапив у рабство трудове чи сексуальне. За таким сценарієм доля спіткала мало не півмільйона наших співвітчизників. Українки із іноземцями останнім часом намагаються влаштувати стосунки через шлюбні агенції. Але гарантій добросовісної роботи таких посередників жодних. Під таким прикриттям в Україні можуть працювати і работорговці.

  Іноземець: "У меня деньги есть! Идем, я тебе все сделаю! Ты очень красивая девушка, поверишь мне. У меня есть подарок! Пойдем со мной, девушка, не отказывайся от моего предложения, хорошо?"

  Ось так іноземці вмовляють українок поїхати з ними за кордон. Цього разу Патрик дарує дівчатам макарони як символ брехливих обіцянок. Чоловік каже, чимало іноземців хочуть познайомитися з  українками. Ті ж бо, вродливі та працьовиті. І не проти знайомства із заморськими чоловіками. 

  Патрик Щедрак, учасник перформансу: "Жалуются, что они вот здесь плохо живут и вот если есть такая страна, что они считют богатой, они хочут с нами это вот, жить там". 

  Півмільйона українців за 20 років незалежності опинилися за кордоном у руках роботоргівців - це статистика Організації О’єднаний Націй. Левова частка - жінки, які мріяли вийти заміж за іноземця.  

  Марина Легенька, юрист жіночого правозахисного центру "Ластрада Україна": "З цього року знаходиться 88 справ осіб які потерпіли від торгівлі людьми на супроводі в центрі Ластарада Україна лише в цьому році. І з них ну десь близько 20-ти відсотків справ саме жінок які виїхали за кордон з метою вихожу заміж за іноземця".

  Захистити українок, які шукають щастя за кордоном, від чоловіків з лихими намірами - допоможе ліцензування шлюбних агенцій, уважають парламентарії.

  Володимир Каплієнко, народний депутат, автор законопроекту: "В більшості випадків жінки які їдуть за кордон вийти заміж не мають навіть ксерокопії паспорту майбутнього нареченого".

  Сергій Кропива, представник МВС: "Громадяни матимуть можливість звертатися саме до тих шлюбних або інтернет-знайомств, через які вони зможуть знайомитися з іноземними громадянами і не турбуватися про подальші негативні наслідки".

  45 шлюбних агенцій, що об’єднаналися в асоціацію - ідею ліцезування своєї роботи схвалюють. Бо і самі страждають через недобросовісних конкурентів.

  Євген Лаврик, президент Всеукраїнської асоціації клубів знайомств: "Под видом брачных агенств и бюро знакомств существует незаконная деятельность связаная с торговлей людьми. Это несет в себе негативный имидж для добросовестных участников рынка".

  Скільки коштуватиме ліцензція - ще невідомо. А от її відсутність виллється у штраф від восьми з половиною до сімнадцяти тисяч гривень.  

  Ксенія Дворнікова, Олександр Дмитрієв, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Актори американського театру з Маямі прибули на Кубу з новою програмою
  Наступний матеріал
  Приймати європейську допомогу чи ні, греки вирішать на референдумі
  Теги: