Приймати європейську допомогу чи ні, греки вирішать на референдумі

  Приймати європейську допомогу чи ні, греки вирішать самі на референдумі. Про це оголосив прем`єр країни. Щоправда, Георгіос Папандреу дати проведення всенародного голосування не назвав. Очікується, що референдум можуть призначити на початок наступного року. Але вже зараз соцопитування підтверджують понад 60-т відсотків греків проти нових запозичень. Адже в обмін на кредити людям доведеться заощаджувати ще більше.

  Дати слово народу вирішив прем`єр-міністр Греції - Георгіос Папандреу. Люди мають вирішити на референдумі приймати фінансову допомогу від Євросоюзу - чи ні.

  Георгіос Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Це найвища форма демократії, це великий момент патріотизму, коли рішення ухвалюють громадяни. Отже, давайте дамо право сказати вирішальне слово - народові".

  Планується, що референдум відбудеться на початку наступного року. Греки уже зараз скептично поставилися до пропозиції провести волевиявлення. Мовляв, своє слово вони сказали давно -  протестами і загальнонаціональними страйками.

  Панагіотіс Канділас, мешканець Афін: "Гадаю, греки скажуть ні, і тоді Папандреу буде непереливки".

  Кейті Легату, американка грецького походження: "Зараз тут суцільна анархія, повна зневіра народу до влади".

  Згідно із соцопитуваннями, шістдесят відсотків громадян Греції готові сказати НІ на референдумі щодо нової фінансової допомоги від Євросоюзу. Люди  - не хочуть економити ще більше.

  Адамантія, мешканка Афін: "Проводити референдум уже запізно. треба було це робити раніше, до того як Папандреу вирішив підписати меморандум".

  Оголошення референдуму у Греції здивувало Німеччину. Адже тиждень тому лідери країн ЄС -десять годин засідали стосовно грецької кризи і вирішували, як врятувати Афіни. Лідери глав-держав ЄС домовилися списати грекам половину зовнішніх боргів і надати новий транш кредиту у сто  мільярдів євро. Гроші мають надійти наприкінці року, заявили у Міністерстві фінансів Німеччини.

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Півмільйона українців за 20 років незалежності опинилися за кордоном у руках роботоргівців
  Наступний матеріал
  У Польщі влаштували найбільшу світову виставку "Міжнародне котяче шоу"
  Теги: