Ольга Кобевко, лікарка-інфекціоніст
Ольга Кобевко, лікарка-інфекціоніст 5 канал

Після відмови від щеплення голови ОДА почали відмовлятися медики – лікарка про ситуацію з вакцинацією на Буковині

Читайте по-русски
Хворих та померлих унаслідок коронавірусу в Чернівецькій області більше, ніж на піку спалаху в квітні минулого року, розповіла Ольга Кобевко

У Чернівецькій області багато медичних працівників відмовляються від вакцинації, посилаючись на відмову голови обласної держадміністрації та його заступників, хоч зараз спалах захворюваності в області гірший, ніж на минулорічному піку у квітні. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказала лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко.

Кобевко відповіла на питання про темпи вакцинації серед медичних працівників у Чернівцях. За її словами, щеплення вона зробила ще в п'ятницю, 26 лютого, і після невеликої температури, яка протрималася один день, почуває себе добре.

"Дуже багато відмов, але вони з'явилися уже пізніше, коли наше керівництво області відмовилося від вакцинації – тоді відмовилися й медиків дуже багато. Всі говорять майже однакову фразу – "якщо відмовляється губернатор і його заступники, то значить, щось вони знають". Тому люди бояться вакцинуватися і саме тільки на основі цього. Тому що у нас дійсно були списки, які говорили, що дуже багато хто погодиться вакцинуватися", – наголосила лікарка.

Кобевко зауважила, що голова ОДА відмовився від вакцинації ще до того, як стало відомо, яка саме вакцина надійде до України.

"Більше, ніж півтора місяці тому я закликала і губернатора, і його заступників, щоб вони як лідери думки і основний приклад того, що вакцина безпечна і вони беруть відповідальність на себе за життя і безпеку своєї громади, повинні бути одними з перших. І я впевнена, що у нас в області жоден медик би не заперечив, якби першим вакцинувався губернатор. Так само, як ніхто не заперечував, щоб першим вакцинувався президент та міністр охорони здоров'я", – сказала вона.

Також Кобевко розповіла, що частину невикористаних залишків вакцини CoviShield довелося викинути, хоч ними готові були вакцинуватися суспільно активні люди, щоб подати приклад решті населення.

"Дуже неправильна тактика координаторів вакцинації в області. У перший день було вакциновано 54 людини. В одному флаконі міститься лише 10 доз, і після проколу голкою цей флакон можна використовувати не більше 6 годин. Протягом цих годин можна було ще вакцинувати дуже багато активних людей, які сказали, що вони не медики, але готові стати на шлях активної боротьби з коронавірусом хоча б тим, що ми пройдемо вакцинацію і створимо одну частинку колективного імунітету. Також вони готові були вакцинуватися, щоб показати іншим буковинцям, що вакцина є безпечною", – зазначила лікарка-інфекціоніст.

Одночасно вона повідомила про поточну ситуацію в Чернівцях, адже Буковина разом з Івано-Франківщиною та Закарпаттям потрапила до "червоної" зони за темпами поширення коронавірусу.

"У нас є дуже велика проблема. Протягом двох діб у нас зафіксовано, здається, 28 смертей… Це розмір шкільного класу. Дуже багато молодих людей також мають летальні наслідки і дійсно в стаціонарах дуже багато пацієнтів, які в важкому стані з ускладненим перебігом захворювання. На жаль, так. Зараз ми фіксуємо найбільшу кількість пацієнтів порівняно навіть з квітнем 2020-го, коли у нас був найбільший спалах. Ми вважали піковим період після Пасхи та до середини травня, але на жаль, зараз набагато більше людей, ніж тоді було", – сказала Кобевко.

Дивіться повний запис програми "Країна":

Нагадаємо, станом на 2 березня коронавірус в Україні виявили у 5336 осіб, зафіксовано 162 летальних випадки, 5194 пацієнти одужали. Найвищу захворюваність зареєстровано в Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях країни.

Попередній матеріал
Без сорочки, у прямому ефірі та в зоні ООС: як вакцинувалися Зеленський, Ляшко та Степанов
Наступний матеріал
Держфінансування "Слуги народу" призупинено: як рішення НАЗК коментують аналітики та самі депутати
Loading...