Святослав Піскун За Чай.com / 5 канал

Піскун розповів, скільки прокурорів сьогодні служать державі, а скільки прийшли заробити собі на пенсію

Крім того, тричі генпрокурор України розказав, чому не зміг позбутися хабарництва серед прокурорів

Обговорюючи у програмі "За Чай.сom" на "5 каналі" лист Юрію Луценку від російської прокуратури, колишній генпрокурор, а нині голова Спілки юристів України, Святослав Піскун відповів на питання ведучого "скільки в прокуратурі ось таких зрадників?": "Я думаю, що в прокуратурі думки, як і у всього суспільства, різні. Знаєте, людина – одна справа на роботі, друга справа вдома. Я би поставив питання, скільки прокурорів віддано служать своїй державі, а скільки прокурорів прийшли заробити гроші собі на пенсію? Ось так треба ставити питання. І ви побачите, що буде 60 до 40 (відсотків – 5.ua). 60 – це ті, що прийшли заробити, а 40 – які чесно працюють".

Далі він пояснив, чому не зміг виправити цю ситуацію, коли обіймав посаду генпрокурора: "Поясню. Ну по-перше, тоді було все не так. Це не сьогоднішні часи. Я вам скажу відверто, що у ті часи, коли ми працювали, і я особисто, питання корупції в органах прокуратури було на зовсім іншому рівні, розумієте. Це були окремі випадки, коли прокурори просто брали хабарі, їх ловили, саджали. Ми теж шість прокурорів посадили".

"Прокурори не бідно жили, вся держава не бідно жила тоді. Розумієте, не було таких вимог. Наприклад, родина прокурора якщо заробляла гроші, то ми цього прокурора з роботи не звільняли. Він писав у декларації, що дружина там-то й там-то, прикладав декларацію про те, скільки в дружини чи в дочки, чи в зятя є цих грошей, які в них є статки, і ми прокурорів за це не звільняли. Зараз звільняють. Прекрасно, побачимо що воно вийде далі", – підсумував Піскун.

Повну версію інтерв'ю читайте у матеріалі: Піскун: Тільки дурний може любити прокурора.

Попередній матеріал
Порошенко зустрівся з очільником Венеціанської комісії
Наступний матеріал
Топ-5 найгостріших відео тижня: свідчення від екс-беркутівця, навчання ЗСУ та прощання з бійцем АТО

Утікач Янукович у Ростові спробував позбавити громадянства України понад 500 прокурорів – Луценко

Росія передала Україні докази державної зради понад 200 кримських прокурорів - ГПУ

Прокурор ГПУ та адвокат погоріли на хабарі у $200 тис

Затягування справи "діамантових прокурорів": один з основних свідків хабарництва не з'явився на засідання