"Пішки до ЄС": як скористатись найбюджетнішим варіантом перетину кордону

У межах спецпроекту "Назустріч безвізу" журналісти "5 каналу" перевіряють готовність пропускних пунктів та їх зручність для громадян. Сьогодні ми завітали на Львівщину

Без автівки, з обмеженим бюджетом та... пішки до країн Євросоюзу. На Львівщині для мандрівників діє пункт пропуску "Шегині", що межує із Польщею. Звідти до найближчого міста – всього 10 кілометрів.

Для тих, хто збирається до Європи, найбюджетніший варіант перетину кордону – піший пункт пропуску "Шегині – Медика". Тут ви не залежите від транспорту. А вже в сусідній країні від кордону курсує дешевий громадський транспорт, яким можна дістатися до найближчого автовокзалу. Щоправда, перетин тут можна порівняти із квестом.

Упродовж доби цей пункт перетинають майже 10 тисяч людей. І більшість з них, констатують прикордонники, це учасники малого прикордонного руху (МРГ), які переносять дешевший крам на продаж до Польщі.

"У більшості – це люди, учасники МРГ, і вони перетинають кордон у побутових цілях. Деякі можуть перейти кордон понад два рази за добу", – розповідає речник Мостиського прикордонного загону Іван Галкін.

Через це подекуди у чергах доводиться стояти понад 6 годин.

Поруч із пішим переходом – автомобільний пункт пропуску. Автівок тут менше, ніж людей на пішому. За годину проїжджає близько сотні машин. Прикордонники кажуть, що готові обслуговувати більшу кількість мандрівників.

/

"Ми готові приймати ту кількість людей. Ми працюємо понаднормово. Я мав би оформити за зміну 700-720 чоловік. На даний момент я вже оформляю 1000-1200", – каже інструктор прикордонного контролю Іван Гаталяк.

Прикордонники запевняють, що в разі збільшення напливів виходять на польських колег з проханням про пришвидшення і збільшення робочих місць для більш комфортного перетину кордону.

Наскільки готові міжнародні пункти пропуску України з країнами ЄС до роботи в посиленому режимі, стане відомо вже у неділю. З нуля годин 12 червня почнуть діяти нові правила поїздок до Європи. 

Марта Шикула , Євген Радіон, Львівська область , "5 канал"

Попередній матеріал
Інтегровані підрозділи vs довжелезні черги: як безвіз вплине на ситуацію на кордонах
Наступний матеріал
Дональд "Козирний": ТОП-10 цікавих фактів про президента США у його День народження