Інтегровані підрозділи vs довжелезні черги: як безвіз вплине на ситуацію на кордонах

5 канал
"5 канал" продовжує спецпроект "Назустріч безвізу". Наші журналісти перевіряють готовність країни на кордонах. Цього разу проінспектували Волинську область

Три дні до безвізу – українці вже готують паспорти для подорожей. Прикордонники чекають на наплив людей на контрольних пунктах, але запевняють, що перенавантаження витримають гідно.

Міжнародний автомобільний пункт пропуску "Ягодин" – один із найбільших на західному кордоні. Щодоби в обидва боки його перетинають 10 тисяч подорожувальників.

Кількість подорожувальників до Європи через цей пункт пропуску збільшується у середньому на 3% щороку. Із запровадженням безвізу на"Ягодині" очікують суттєве зростання пасажиропотоку.

"З початком безвізового режиму, який співпадає із початком туристичного сезону, також ми прогнозуємо зростання пасажиро-транспортного потоку до 10-15%. Технічно ми до цього готові", – запевнив речник Луцького прикордонного загону Олег Личковський.

Натомість українці, які часто їздять до Польщі, скаржаться, що на перетин кордону витрачають до п'яти годин. Вони побоюються, що безвіз лише збільшить час очікування в черзі.

"Два дні у черзі туди, два дні – назад. А безвізовий режим, я думаю, не зменшить черги. Навпаки. Черги були, є і будуть", – переконаний водій вантажівки Сергій Гачегов.

Водії рейсових автобусів також побоюються, що черги тільки збільшаться. Вони радять зробити окрему чергу для авто на іноземній реєстрації. Тоді, кажуть, може щось змінитися.

У Держприкордонслужби інший пріоритет – безпека. Вони запевняють: їхні підрозділи інтегровані до європейської системи контролю, персонал і їхні чотирилапі помічники працювати у нових умовах готові. Ще торік пункт пропуску обладнали засобами біометричного контролю.

"Наявність в транспортному документі безконтактного електронного носія дає можливість прикордонникам швидше, ефективніше здійснювати перевірку паспортних документів, а також це ускладнює підробку", – розповідає старша прикордонних нарядів пункту пропуску "Ягодин" Ірина Матвеєва.

Підключення комп'ютерів до бази даних Інтерполу вже дало перші результати, хизуються прикордонники.

"За допомогою цієї системи було виявлено 10 розшукуваних інтернаціональною поліцією осіб та три коштовних автомобілі", – каже речник Луцького прикордонного загону Олег Личковський.

Митники також рапортують до готовності до безвізу, але про всяк випадок планують відкрити консультаційний центр. "Буде відкрито консультаційний пункт, де будемо надавати допомогу нашим громадянам, що будуть переміщуватися через кордон", – зазначає заступник начальника Волинської митниці Василь Герман.

Охоронці кордону рекомендують українцям, які зібралися подорожувати Європою без віз, ознайомитись із вимогами перебування в тій чи іншій країні, щоб уникнути  можливих проблем на кордоні та відмови у в'їзді.

Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Назустріч безвізу": "5 канал" починає інспекцію на кордонах
Наступний матеріал
"Пішки до ЄС": як скористатись найбюджетнішим варіантом перетину кордону
Loading...