Микола Саржаневський
Микола Саржаневський 5 канал

Підозра в сепаратизмі: СБУ обшукала соліста Львівського театру опери та балету

Сам артист закиди щодо підтримки сепаратистів називає наклепом, але зізнається – модерував сторінки "Антимайдану" в соцмережі під час Революції Гідності

Обшуки у помешканні соліста Львівського театру опери та балету Миколи Санжаревського влаштувала СБУ. Артиста підозрюють у сепаратизмі та фінансуванні терористів. Кажуть, у Мінську він виступав на сцені, де підіймали прапор так званої ДНР. Що саме знайшли у домі танцівника, та як саме допомагав артист російським бойовикам – з'ясовувала кореспондентка "5 каналу".

Сепаратизм і фінансування терористів – такі закиди в бік артиста Миколи Санжаревського з'явилися в одному з інтернет-видань. На підтвердження автори наводять скріншоти із соцмереж, де танцівник нібито закликав врятувати Донбас від фашистів. Сам артист закиди щодо підтримання сепаратистів називає наклепом. Проте зізнається – модерував сторінки "Антимайдану" в соцмережі під час Революції Гідності та відкривав електронні гаманці для збирання коштів на початку бойових дій на сході. Але після 2014 року таку діяльність припинив.

"Я вважав, що різкий перехід до євроінтеграції для тогочасної економіки нашої країни призведе до багатьох негативних наслідків. Електронні гаманці, про які йдеться, справді зареєстрував я. Я робив це, аби допомогти тим, хто страждає від конфлікту. Мої добрі наміри певні люди використали зовсім з іншою метою", – заявив сам артист.

Працівники СБУ цікавилися персоною Санжаревського ще 2015 року – тоді з ним провели профілактичну бесіду. Але після публікації скандальної статті – обшукали його помешкання. "Спочатку він прийшов на бесіду до наших слідчих, а вже потім у його домівці провели слідчі дії за його присутності. Вони тривали десь близько двох годин. Вилучили техніку та носії інформації, які перевірять під час досудового слідства", – відзвітував прес-секретар СБУ в Львівській області Олег Александров.

У Львівській опері запевняють – не цікавилися, що робить артист поза творчою діяльністю. А підозри в сепаратизмі їх відверто здивували. "Нічого такого, він завжди розмовляв російською мовою. Останнім часом говорив українською. Він виїжджав за кордон з колективом нашого театру і до Польщі, і до Швейцарії, і до Німеччини. Ми ніколи не чули нічого поганого", – зазначила керівник літературно-драматургічного відділу Львівського театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Надія Труш.

Допоки триває слідство, у львівський опері проводять своє внутрішнє розслідування. Тим часом ім'я Санжаревського вже з'явилося у базі з викриття сепаратистів "Миротворець".

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

У Києві СБУ затримала агента спецслужб РФ – фото

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Одесі затримали п'яну бригаду "швидкої" – пацієнт помер, не дочекавшись допомоги
Наступний матеріал
Конкурс без конкурсу: чому АТОвці виступили проти нового голови Держслужби у справах ветеранів
Loading...