Сєвєродонецьк
Сєвєродонецьк 5 канал

"Підняли по тривозі серед ночі": як танкісти з протитанковим резервом вчилися відбивати ворожу атаку – сюжет

Читайте по-русски
Більшість техніки, задіяної в навчаннях, нині не бере участі в боях на сході

Масштабні навчання на Луганщині. Танкісти спільно з протитанковим резервом відшліфовують свої дії під час наступу та оборони. Без стрільб, проте за умов, максимально наближених до бойових. Журналіст "5 каналу" Вікторія Ковальова бачила.

У ніч проти п'ятниці танкістів Оперативно-тактичного угруповання "Північ" підняли по тривозі.

"Нас вночі підняли. Ми почали виконувати марш у район зосередження. А звідти отримувати завдання", – каже військовослужбовець "Сергійович".

За легендою навчань, армійці прорвали лінію оборони противника. Знищили ворожий підрозділ, проте й самі втратили боєздатність.

"Повинна бути рота, але, як ми проривали противника, ми, так сказати, половину умовно втратили машин", – розповідає "Сергійович".

У строю залишилося 5 машин, боєприпасів – обмаль. Командир ухвалює рішення – зайняти рубіж і залучити резерв.

За даними розвідки, в контрнаступі умовного супротивника – реальний танковий підрозділ.

"В даній ситуації відсутній шаблон, як буде діяти той чи інший командир, воно незрозуміло. У кожного рішення своє застосування свого підрозділу. Відповідно, інша сторона не може передбачити, що робитиме той чи інший підрозділ, або якийсь об’єкт чи якась техніка", – впевнений боєць Євген Мєжевікін.

З резерву підтягують протитанкові підрозділи.

"Очікується танковий прорив. Висунулися в район для ураження ворожої сили. Розгорнули, чекаємо команду "До бою"", – каже військовий Сергій.

Сєвєродонецьк
Сєвєродонецьк5 канал

Умовний супротивник іде в наступ. Український підрозділ отримує команду всіма наявними силами й засобами зупинити прорив.

За півгодини підрозділ, який діє під українським прапором, визначає всю ворожу техніку супротивника. Це означає – ворожу атаку відбито.

"Побачивши підрозділ противника, зупинився, почав його знищувати. Противник підтягнув резерви, після цього резерви були знищені, противник зазнав утрат і почав відходити. Підрозділ почав його переслідувати і відновив положення по передньому краю", – переконаний боєць Андрій.

Більшість техніки, задіяної в навчаннях, нині не бере участі в боях на сході, адже перевищує калібр, дозволений Мінськими домовленостями. Проте танкісти й артилеристи прагнуть повернутися на передову й допомогти українському війську здобути перемогу.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Чому заява Гончарука опинилася в Зеленського – "ІнфоДень"
Наступний матеріал
У Львові через пожежу евакуювали відвідувачів ТРЦ
Loading...