.
. "Букви"

Під судом, де розглядалася справа білоруса Боленкова, напали на журналіста "Букв"

Читайте по-русски
Кореспондент написав заяву в поліцію

У середу, 21 липня, біля Шостого апеляційного адмінсуду, де відбувається засідання у справі Олексія Боленкова, який переїхав з Білорусі до України через переслідування з боку режиму Олександра Лукашенка і якому загрожувала депортація, було скоєно напад на кореспондента видання "Букви" Олександра Кужельного. Про це йдеться на сайті ресурсу.

"Під стінами суду зібралися не тільки група підтримки Боленкова, а й чимало представників праворадикальних організацій, що вимагають його депортації. На місті присутні представники правоохоронних органів, зокрема, поліції діалогу. Однак це не спиняє агресивно налаштованих молодиків від провокацій та нападів", – йдеться в матеріалі.

"Ввечері представники праворадикальних груп почали вимагати, аби з-під суду пішов кореспондент видання "Букви" Олександр Кужельний, який виконував на місці редакційне завдання. Вони не обмежилися лайливими вигуками і вчинили також фізичний напад на журналіста", – повідомляє видання.

За даними "Букв", нападники – керівник організації "Національний спротив" Олексій Свинаренко (в мережі відомий під псевдонімом "Сталкер") та Михайло Шаланкевич (його спробу вдарити кореспондента можна побачити на відео).

Видання пише, що організація Свинаренка фігурує в справі про хуліганство: в березні 2021 року її представники напали на учасниць Маршу за права жінок. Зазначається також, що паралельно із судовим розглядом справи Свинаренко веде кампанію проти Боленкова, керована ним організація влаштовує контрмітинги під судами і провокації – участь них не вперше бере і Шаланкевич, громадянин Росії, відомий під прізвиськом "Ганс". "Букви" пишуть, що 2018 р. Шаланкевича засудили до 6 років позбавлення волі за розбій і хуліганство у складі угруповання покійного російського неонациста Максима Марцинкевича "Реструкт", але відпустили з зали суду. Останніх два роки перебуває в Києві.

Як повідомляється, кореспондент "Букв" написав заяву в поліцію щодо вчинення нападу.

Крім того, за інформацією центру з прав людини ZMINA, який вів трансляцію засідання, суд 21 липня визнав незаконним рішення Служби безпеки про видворення з України білоруського анархіста Олексія Боленкова. Чоловіка мали депортувати до Білорусі, де йому загрожує ув'язнення.

Попередній матеріал
Журналістка "5 каналу" пожертвувала волоссям, аби долучитися до благодійної ініціативи – сюжет
Наступний матеріал
InformNapalm встановив дані ще 17 російських інтервентів, які воювали проти України – фотодокази
Loading...