Під час відеодзвінка бачать Морквинку: як психологи безплатно повертають радість дітям – проєкт шукає спонсорів

Морквинка-психолог 5 канал
Проєкт KIDS UA діє в Україні вже рік

В Україні працює проєкт, який допомагає маленьким українцям пережити страхи повномасштабного вторгнення. І роблять це не в кабінеті психолога, а за допомогою анімації, де діти через історії та ігри навчаються радіти життю. То як можна в такий спосіб допомогти своїй дитині, розповість кореспондентка "5 каналу" Софія Норенко.

Дзвінок радості замовляли? В Україні вже рік діє проєкт KIDS UA, де телефонують діткам та через анімацію дарують їм позитивні емоції під час повномасштабного вторгнення.

"Коли розпочалася війна, почали отримувати велику кількість повідомлень про те, що діти відмовляються їсти, що вони відмовляються говорити, що вони взагалі не встають з ліжка", – розповіла керівниця проєкту KIDS UA Анастасія Свобода.

Часу не гаяли, а вирішили в інтерактивній формі допомагати дітям, і вже за декілька місяців запустили проєкт. Розробники МaPanda створили застосунок, в якому діти під час дзвінка бачать Морквинку і спілкуються з нею, але насправді по той бік екрана сидять педагоги та психологи.

Читайте також: "Це для мене на першому місці": на Житомирщині діти допомагають волонтерам плести кікімори для ЗСУ.

"Наразі ми працюємо з дітками, які втратили батьків, або тата, наприклад, зараз, і це почуття несправедливості. Чому я, наприклад, зараз в іншій країні і є дітки, де в усіх батьки, а мій батько зараз на війні", – пояснила супервайзерка-психологиня проєкту KIDS UA Дар'я Кравчук.

Вирішила скористатися допомогою від KIDS UA Марина. Вона має двох синів: Дениса та Олександра. За кордон від початку великої війни вирішили не виїздити, тому діти знають і про блекаути, і про вибухи.

"Я бачу по дітках, що були більш замкнені. Десь щось гупнуло, вони такі: мамо, це вибухи. Я кажу: ні сонечко, це там двері, чи щось ще. То, звичайно, вплив є", – поділилася мама Дениса та Олександра Марина Грибоношко.

Дивіться також відео: "ЦЕ ЩОСЬ НЕЙМОВІРНЕ". Пакунки від "Зайчика-Перемагайчика": благодійний проєкт для дітей захисників.

Через сім дзвінків із Морквинкою діти почали оживати, розповідає жінка.

"Якось Морквинка їх розкрила більше і дітки знову стали такі, як були до вторгнення до нас", – зауважила мама Дениса та Олександра.

Діти кажуть: тепер Морквинка – їхня подружка.

"Вона живе в такому світі чарівному, де вона чарівна Морквинка, вона найкраща наша подружка", – сказав Олександр.

"У неї є домашня тваринка Жучок – зелений черв'ячок. Ми ж там малювали Жучка – желейного черв'яка і він був схожий на світлофор", – розповів Денис.

Морквинку як персонаж обрали спочатку випадково, оскільки її запропонували розробники, але вона ідеально підійшла.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"У нас є наративна історія персонажа – це саме біографія, тобто Морквинка дуже глибоко пропрацьована, щоби дитина зрозуміла, що ти схожий на неї", – зауважила психологиня.

Нині команда у пошуках донорів для свого проєкту, адже для дітей ці всі дзвінки безоплатні. Анастасія каже: є декілька компаній, які підтримують їх фінансово. Також допомагає уряд Німеччини.

"Моє завдання як керівника надалі це робити саме так, щоб як громадська організація ми впроваджували психологічну підтримку безкоштовно, але команда, яка працює в цьому проєкті, звісно, має працювати за кошти", – наголосила Анастасія Свобода.

Команді KIDS UA вдалося встановити рекорд дзвінків радості в Україні. Та попереду ще багато нових ідей, розповідає Анастасія. Тому якщо вашій дитині від чотирьох до дев'яти, то вона також може поспілкуватися з Морквинкою. Докладну інформацію можна знайти в соціальних мережах проєкту.

Софія Норенко, Олексій Іванченков, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Дрон влетів у кабінет! Паніка на москві. Sea Baby потопить ворожі кораблі – головні події 541-го дня великої війни
Наступний матеріал
Вистачило лише на 15 з 4500: Харкову бракує коштів відбудувати всі зруйновані росіянами будинки
Loading...