5.ua

Петренко: Для розгляду міждержавних позовів України проти Росії в ЄСПЛ знадобиться до п'яти років

  Станом на тепер Україна подала п'ять позовів проти РФ і готує ще один позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі

  Для розгляду міждержавних позовів України щодо російської агресії в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) знадобиться не менше трьох-п'яти років. Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє "Дзеркало тижня".

  "Якщо ми говоримо про Європейський суд з прав людини, то таких прикладів, як такого міждержавного спору, взагалі було лише 16. Якщо говорити про війну, то такий спір був між Туреччиною і Кіпром – і це справа розглядалася понад 10 років: 15 або 16 років. Зараз у зв'язку з тим, що комунікація швидша, то це питання трьох-п'яти років – не менше", – сказав Петренко.

  Міністр також нагадав, що розгляд справи у міжнародному суді ООН в Гаазі почнеться по закінченню військового конфлікту.

  "Якщо говорити про Гаагу, то практика міжнародного кримінального суду взагалі полягає в тому, що починається розгляд справи по суті, коли закінчується військовий конфлікт. Грузія подала свій позов проти Росії в 2009 році, тільки в цьому році почалися перші процесуальні дії в суді. Тому я кажу реалістичні терміни – це питання років", – резюмував Петренко.

  Окрім того, Петренко заявив, що Україна готує ще один позов проти Росії до Міжнародного суду ООН в Гаазі.

  "Є ще окрема справа, яка зараз на підході, і ми спільно з МЗС її готуємо до Міжнародного суду ООН. Я не хочу розкривати деталей, скоро ви про неї дізнаєтесь", – сказав Петренко.

  Він також повідомив, що Україна вже подала проти Росії позови до суду в Гаазі щодо анексії Криму та злочинів на Донбасі.

  Як повідомляв 5.ua, станом на тепер Україна подала п'ять позовів до ЄСПЛ, щодо дій РФ щодо незаконної анексії Криму, а також з відповідальністю Росії щодо подій у Донбасі. Зокрема один із позовів стосується викрадення громадян України у Донбасі та їх тимчасового перевезення в Росію. Мова йде про три групи українських сиріт та супроводжуючих їх дорослих. Минулого літа їх захопили в заручники озброєні люди, після чого відвезли на територію РФ.

  Попередній матеріал
  Знеструмлені: В Харкові на маршрути не вийшло майже півсотні тролейбусів та 100 трамваїв
  Наступний матеріал
  Штаб АТО: Ворог гатив з мінометів, гранатометів та важкої артилерії
  Теги:
  Loading...

  Європейський суд розгляне позов родичів жертв Boeing-777 проти України

  Суд Києва отримав позов щодо позбавлення Деканоідзе українського громадянства

  Ердоган відкличе всі свої позови проти громадян за образи на його адресу

  Україна готує позови проти Росії через знищені окупантами заводи – Тука