5.ua

Перший національний визнали винним у порушенні етичного кодексу

  Комісія з журналістської етики оголосила керівництву та журналістам Національної телекомпанії України громадський осуд за висвітлення подій у країні під час Євромайдану.

   

  Про це повідомляє галузеве видання Телекритика. 

  Комісія вважає, що керівництво і журналісти Національної телекомпанії порушили 7 пунктів Кодексу етики українського журналіста, висвітлюючи події на Євромайдані.

  Відповідне рішення комісія ухвалила 10 квітня.

  Експерти Комісії зауважили, що порушення Кодексу журналістської етики допускали "досвідчені журналісти і ведучі, які діяли усвідомлено, керуючись власними інтересами, а не інтересами суспільства в отриманні повної, об'єктивної, достовірної інформації, яка не містить упередженості та необгрунтованих звинувачень".

  Під час розгляду справи були взяти до уваги заяви т.в.о. генерального директора НТКУ Олександра Пантелеймонова та колективу каналу. Але, на думку Комісії, "ні керівник, ні колектив НТКУ (окрім поодиноких випадків) навіть не намагалися протистояти зовнішньому втручанню в контент, погоджувались на свою роль пропагандиста і дезінформатора, а не журналіста".

  Комісія рекомендує ліквідувати всіх державних мовників та створити суспільне мовлення, яким керуватимуть незалежні від політиків та великого бізнесу наглядові ради. Експерти пояснюють це тим, що залежність державних мовників від органів влади досі залишається величезним фактором ризику для ринку ЗМІ в Україні. 

   

  Попередній матеріал
  Від депутатів-сумісників вимагають скласти мандати
  Наступний матеріал
  Яценюк: Зміни до Конституції необхідно прийняти до президентських виборів
  Теги: