Вакцинація в Україні
Вакцинація в Україні 5 канал

Перший день вакцинації від коронавірусу в Україні – як це було

Читайте по-русски
Щодо Київщини – щеплення там зголосилися робити менше половини зі списку медпрацівників першої хвилі

Вакцинацію першими почали Черкаси. Туди препарати неочікувано довезли швидше, ніж, приміром, до Києва.

Провакциновані лікарі запевняють: щепитися треба. Як аргумент наводять тяжкі наслідки інфікування коронавірусом, які бачать мало не щодня.

"Повинно бути провакциновано 70% населення, вакцинація одного, 10, 20 людей – це капля в морі", – вважає вакцинований лікар-реаніматолог Євген Горенко.

"Вводять вакцину пацієнту по 0,5 мілілітрів, поки що у нас нема ніяких реакцій, слава богу, надіємося, що так і буде", – каже заступниця головного лікаря Черкаської обласної лікарні Лариса Хрєнова.

Вакцину у вівторок привезли до аеропорту "Бориспіль", який розташований на території Київської області. Але й там почали щеплювати пізніше за Черкаську.

Невелике приміщення, кільканадцять знімальних груп, недотримання карантинних вимог. На Київщині вперше вакцинували медпрацівника від коронавірусу.

Представників ЗМІ запросили на брифінг. Відділення екстреної медицини Броварської багатопрофільної клінічної лікарні заледве помістило всіх охочих представників четвертої влади, і про дотримання карантинних вимог не мовилося. Тож очікували на перших вакцинованих індійським препаратом "Ковішилд" у тисняві. Імунізовані медики розповіли: почуваються добре.

"Почуваємо себе добре, ніяких проявів немає. Може бути температури і слабкість, але вона швидко проходить. Вакцина нежива, сприяти хворобі вона не може", – переконує лікарка мобільної бригади Олена Вертен.

"Я не хворіла, провакцинувалися, аби запобігати захворюванню. Провакцинувалася і відразу на робоче місце після цього піду", – сказала завідувачка інфекційного відділення для дорослих Тетяна Шульженко.

Першими вакцинують лікарів мобільних бригад, які згодом щеплюватимуть інших. А також тих медиків, які працюють із ковідними пацієнтами.

"Перша черга – це люди, які залучені в інфекційних відділення, стаціонарах, швидка допомога, в другу чергу – всі інші медпрацівники. Усі, які були щеплені співробітники, 8-10, абсолютно нормально перенесли дану вакцину", – повідомив директор броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк.

Щодо Київщини – щеплення там зголосилися робити менше половини зі списку медпрацівників першої хвилі. Обласна влада запевняє: індійський препарат "Ковішилд" сертифікований та надійний.

"Проводити щеплення будуть у 240 пунктах Київської області, вакцинація є безкоштовною та за власним бажанням", – зазначила заступниця голови КОДА Тетяна Щербак.

Загалом в Україні заплановано п'ять етапів вакцинації від коронавірусної недуги.

Олена Рибінська, Євген Сакун, "5 канал"

Попередній матеріал
Суд залишив на 2 місяці за ґратами колишнього топменеджера "ПриватБанку"
Наступний матеріал
Тривожний сигнал для влади Зеленського: як політики та експерти коментують справу Стерненка
Loading...

На Київщині стартувала вакцинація – хто отримав перші щеплення

У Чернігові лікарі масово відмовляються вакцинуватися від коронавірусу

Україна візьме участь у випробуваннях нової індійської вакцини від COVID-19 – МОЗ

Вакцини від коронавірусу вже роз'їхалися по регіонах – Степанов

Литва готова поділитися COVID-вакциною з Україною, якщо матиме надлишок

Щепленню від коронавірусу – бути: хто отримає перші дози та як триватиме початковий етап вакцинації