Перші жертви каракуртів у Маріуполі [репортаж, відео]

  Перші жертви каракуртів у Маріуполі на Донеччині. Від укусу павука постраждала літня жінка. Нині загрози її життю немає. Різке потепління стало причиною масового пробудження отруйних членистоногих. За словами ентомологів, цього року слід очікувати збільшення популяції небезпечних павуків у декілька разів.

  Олексій Кравцов знає про павуків усе. В його колекції понад 10 тисяч членистоногих. За його словами, отрута каракурта у 50 разів сильніше, ніж у його родича - тарантула, та у 15 разів небезпечніша, ніж у гримучої змії. Найнебезпечніша самка павука - чорна вдова.

  Олексій Кравцов, колекціонер павуків: "Самец абсолютно не опасный. Он маленький, он с горем пополам до 7 мм дорастает. И при всем желании он просто не может прокусить кожу человека. А самки да, самки опаснее. Они до 2 см, у них телицеры намного крупнее и сил предостаточно, чтобы прокусить кожу".

  У Маріуполі каракурти з’явилися 10 років тому. Як стверджують ентомологи, вони могли потрапити в порт з іноземних сУден. З того часу їхня кількість у рази зросла. Випадки укусів каракуртами реєструють щороку. Лікарі попереджають, головне, миттєво звернутися до медиків.

  Георгій Гусаков, головний санітарний лікар Маріуполя: "Все зависит и от дозы и от места укуса, и от состояния организма – больной, пожилой, молодой. Тут может счет идти на часы". 

  Лікування від укусу каракурта проводиться без введення протиотрути. Тому так важливо звернутися по допомогу якнайшвидше. Протикаракуртної сирОватки в Україні досі немає.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко. Маріуполь. Донеччина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Знищено Усаму Бін Ладена. Реакція світових лідерів [відео]
  Наступний матеріал
  Держдеп США попередив про зростання терористичної загрози
  Теги: