Знищено Усаму Бін Ладена. Реакція світових лідерів [відео]

  Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен привітав президента США і всіх, хто брав участь в знищенні Бін Ладена. Саму операцію - назвав великим успіхом. Заяву з цього приводу зробив і ЄС. За словами єврочиновників, смерть лідера Аль Каїди - робить світ безпечнішим і засвідчує, що такі злочини - не залишаються безкарними.

  В Ірані радять не поспішати радіти - можливо убили не Бін Ладена. Палестинський рух ХАМАС засудив убивство терориста.

  ***

  Звістка про знищення Усами бін Ладена потішила західні демократії та занепокоїла арабський світ.

  Голова Європарламенту Єжи Бузек заявив, що ліквідація лідера Аль Каїди - зробила світ безпечнішим. Але - це не означає, що боротьбу з тероризмом - можна припинити. Таку ж думку поділяють лідери європейських країн.

  Гідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: "Усама бін Ладен - був одним із найжорстокіших терористів у світі. Цей чоловік забрав життя в тисяч невинних людей. Для всіх мирних людей звістка про його загибель - добра новина. Утім, боротьба з тероризмом і екстремізмом - ще не завершена. Ми маємо лишатися напоготові, не можна виключити можливість помсти".

  Прем`єр-міністр Великої Британії - найбільшої союзниці США - вважає, що новина про смерть Усами бін Ладена - принесе велике полегшення людям всього світу. Ця людина - стверджує Девід Кемерон - була відповідальною за найстрашніші теракти та загибель тисяч людей.

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Наша країна з радістю сприйняла цю звістку. Звичайно, смерть Усами бін Ладена - не означає, що загрози тероризму більше не існує. Навпаки, найближчим часом ми мусимо бути дуже пильними". 

  Сильвіо Берлусконі, прем`єр-міністр Італії: "Світ чекав на цю звістку майже 10 років. Звичайно, вбивство - є вбивство, такі речі зазвичай не святкують. Але якщо згадати, скільки людей загинули через бін Ладена в 2001-му, зрозуміло, що сьогодні в нас є приводи відчувати радість".

  Президент Росії Дмитро Медвєдєв - привітав Сполучені Штати зі значним проривом у боротьбі з тероризмом. Російська влада вважає, що кавказькі ісламісти - мають зв`язки з Аль-Каїдою, тож для Росії знищення лідера угруповання має особливе значення. "Уроком для всіх терористів світу" - назвав знищення бін Ладена - президент Туреччини Абдулла Гюль. Про "історичний день"- говорять в Ізраїлі. Навіть у секторі Ґаза деякі палестинці привітали цю новину.

  Омар Аль-Масрі, мешканець сектору Ґаза: "Я сподіваюся, що після смерті бін Ладена американці вийдуть з Афганістану. Якщо вони справді розпочали цю операцію з чесними намірами, то мають вчинити саме так".

  А ось палестинські біженці, що мешкають на території Лівану, вважають інакше:

  Абу Халіль, біженець: "Бін Ладен - боровся із сіоністами та американцями, за це його і вбили - так само, як Саддама Хуссейна".

  Закарія, біженець: "Він був мучеником і захищав усіх арабів, а Білий дім назвав його терористом. Побачимо, хто зрештою сміятиметься останнім!!!"

  Можливість помсти "Аль-Каїди" - не виключають і держави, які привітали смерть бін Ладена. Заходи безпеки підвищують, зокрема, - в Іраку, Індії, Єгипті та Сполучених Штатах. 

  Попередній матеріал
  Мешканці Вашингтона святкували новину про убивство ворога США №1
  Наступний матеріал
  Перші жертви каракуртів у Маріуполі [репортаж, відео]
  Теги:
  Loading...