Коронавірус, тести
Коронавірус, тести 5 канал

Перші симптоми COVID-19: як проявляються та що робити у разі їх появи

Читайте по-русски
Хвороба може залишити по собі купу проблем, це так званий постковідний синдром

Киянка Катерина тиждень як подолала COVID-19. Де і як підхопила вірус, не знає, адже дотримувалася всіх норм безпеки. Розповідає: одного ранку їй раптово стало погано. За порадою сімейного лікаря вирішила здати тест.

"Перший симптом – це була слабкість, дуже сильна слабкість, і в цей же день піднялась температура 38,5, але наступного дня це все зникло, додався м'язовий біль, дуже сильний, а потім пропав смак. Я побігла робити тест, який виявився позитивним", – розповіла Катерина.

Симптоми COVID-19 проявляються на 3-5 день після інфікування. Багато з них подібні до звичайного грипу, однак є відмінності. Ознаками коронавірусу є підвищення температури тіла, лихоманка та слабкість. З'являються сухий кашель, задишка, головний біль та біль у горлі. Також симптоматика може проявлятися в нежиті, болю у м'язах, який з'явився раптово.

Якщо є такі симптоми, звертайтеся до сімейного лікаря. Той вирішить, чи робити тест і який саме. Експрес на кров із пальця безкоштовний. Якщо він буде позитивним, лікар одразу направить на більш точний ПЛР-тест. За направленням він теж безкоштовний. Захочете здати самі, приміром, у столиці він може коштувати від 800 до 1200 гривень.

"Для найбільш точної діагностики варто здавати все-таки ПЛР-тест. Швидкий тест на антиген він також є досить чутливий, рекомендується здати швидкий тест, якщо він буде позитивний тоді доведеться здати ПЛР-тест", – зазначила лікарка-терапевтка Марина Ярова.

Поки чекатимете на результат ПЛР-тесту в самоізоляції, вам можуть відкрити лікарняний, щоби не наражати інших.

"Легка форма – це як звичайне вірусне захворювання. Рясне пиття, вітамінотерапія та жарознижувальні засоби, такі як парацетамол чи ібупрофен. При середній формі це все вже індивідуально", – пояснив сімейний лікар Віталій Гончарук.

"Мені прописала ліки сімейна лікарка, я приймала вітаміни В, С, D і 2 препарати для розрідження крові", – каже Катерина Іванова.

Також лікарі радять придбати пульсоксиметр – прилад, який вимірює кількість кисню в крові. Він коштує від 130 і до 1500 гривень. А ще – частіше провітрювати кімнату.

"При легкій формі лікування 14 діб та самоізоляція на ці ж 14 діб. Після 14 доби вважається пацієнт не заразний. Середні і тяжкі хворі можуть лікуватися місяць, можуть і більше, залежно від того, яка є патологія та ускладнення", – зауважила лікарка.

"Я лікувалася, потім ускладнення, також, мені здається, я хворіла близько місяця", – розповіла Світлана Яценко.

Офіційно здоровим пацієнта оголосять лише після повторного тесту.

"Ми повторно робимо експрес-тести, там при виписці пацієнта на роботу ми можемо зробити швидкий тест і переконатися, що людина не заразна в цей момент", – сказав сімейний лікар.

Хвороба може залишити по собі купу проблем, це так званий постковідний синдром. До трьох тижнів поганий сон, мігрені, втома. А ще через ослаблений імунітет ризик захворіти повторно. Після хвороби лікарі радять частіше гуляти на свіжому повітрі, їсти більше фруктів та уникати великого скупчення людей.

Катерина Ментус, Анна Несевра, Іван Лемехов, "5 канал"

Який вигляд має столичне метро у перший день локдауну – фотогалерея

метро
/
метро
метро
/
метро
метро
/
метро
метро
/
метро
метро
/
метро
метро
/
метро
метро
/
метро
метро
/
метро

Попередній матеріал
Вакцинація проти COVID-19: до кінця 2021 року в Україні потрібно зробити 47 мільйонів щеплень – Ляшко
Наступний матеріал
Погоджувальна рада депутатських фракцій Верховної Ради – відео
Loading...

На коронавірус в Україні захворіли ще майже 8 тисяч людей, зокрема 355 дітей

У США переконані, що саме через дії Китаю COVID-19 вийшов із-під контролю швидше

Верховна Рада повертається до роботи після карантину – як працюватимуть та що розглядатимуть

Китай визнав недостатню ефективність своїх вакцин проти COVID-19

Як зупинити смертність від COVID-19, ринок таксі та що задекларували можновладці – "Підсумки тижня"

Вакцинація в Україні: за минулу добу щеплення отримали 4 тисячі людей