Перепис населення в Україні: Кабмін визначився з термінами та деталями проведення

  Населення незалежної України офіційно рахували лише один раз – у 2001 році. Тоді у країні проживало 48,5 млн осіб

  На засіданні в середу, 18 квітня, Кабінет міністрів схвалив рішення щодо створення міжвідомчої комісії з питань сприяння проведенню всеукраїнського перепису населення. Віце-прем'єр-міністр Степан Кубів під час представлення відповідного проекту постанови зазначив, що перепис населення у країні було проведено лише 2001 року, а потім ще у 2010 році було організовано пробний перепис. Відтоді його постійно переносили.

  "Робота комісії дозволить забезпечити координацію дій центральних та місцевих органів виконавчої влади, підготувати рекомендації та пропозиції до програми перепису населення", – наголосив Кубів. Як пише "Сегодня", до складу комісії увійдуть заступники майже усіх міністерств, чільник ДМС та голова Держстату.

  Наразі планується, що перепис населення проведуть у 2020 році. "Одним з блоків роботи спецкомісії стане підготовка рекомендацій щодо перегляду технологій перепису населення. Крім перепису з допомогою традиційних паперових бланків, які може зчитувати комп'ютер, зараз в європейській практиці використовуються інші інноваційні технології. Зокрема, переносні електронні носії, інтернет та інші види зв'язку", – зазначив Кубів.

  Населення незалежної України офіційно рахували лише один раз – у 2001 році. Тоді у країні проживало 48 млн 457 тис. осіб. Відповідно до правил ООН, перепис населення необхідно проводити щонайменше кожні 10 років, тож у 2012 році мав відбутися ще один. Проте його постійно відтерміновували – спочатку через брак грошей, а потім і через російську агресію. Приблизна вартість, за останніми підрахунками Міністерства фінансів – близько 2 млрд 244 млн грн.

  Варто уточнити, що Держстат все ж кожного року звітує про кількість населення, спираючись на статистику народжуваності та смертності. Хоча це досить точні показники, проте вони не враховують українців, які залишилися громадянами країни, але виїхали за кордон. Станом на 1 лютого 2018 року населення України – 42 млн 365 тис. осіб.

  Попередній матеріал
  Тепер інша: у дитячий садок все ще потрібна медична довідка
  Наступний матеріал
  Під Києвом горів ресторанний комплекс – подробиці