Мітинг вимушених переселенців у Запоріжжі

Є голос – "сказати" не можуть: вимушені переселенці Запоріжжя вимагають права голосувати

Мітингарі також влаштували і невеличкий перформанс – на акцію принесли шмат пирога з написом "4%"

Вимушені переселенці, які мешкають нині в Запоріжжі, вимагають права голосувати – кілька десятків людей вийшли на мітинг із вимогою до Верховної Ради ухвалити законопроект №62-40, який забезпечить їм гарантоване Конституцією право вибору.

Нині вони цього права не мають, адже голосування відбувається за місцем реєстрації. Водночас переважна більшість внутрішньо переміщених осіб – прописані на нині окупованих територіях. І вже минув рівно рік, як законопроект №62-40 внесений до парламенту, але його і досі не розглянули.

Мітингарі також влаштували і невеличкий перформанс – на акцію принесли шмат пирога з написом "4%". Саме стільки виборців, за їхніми підрахунками, нині не має можливості проголосувати.

"У 2014-му році, коли обирали Президента, ми відчували приниження там, на тій території. Коли я й чоловік, з паспортами пройшли кругом тої школи, де в нас завжди була виборча дільниця – що ми ніхто, і з нами можна зробити, що хочеш. І це було там. Ніхто мабуть, не аналізує так прискіпливо, як ми, ситуації і тих людей, які йдуть до влади. І дуже б хотілося впливати на це", – бідкається вимушена переселенка з Луганщини Галина Чепуренко.

"Фактично Конституція не порушується – кожен має право! Але ось механізму немає. І це лукавство з боку парламенту. З 2015 року стоїть це питання, подавалося багато законопроектів. Але до сьогоднішнього дня чотири роки, чотири роки це питання не розглядають у парламенті", – зазначив радник Мінсоцполітики з питань внутрішньо переміщених осіб на Запоріжжі Анастасія Перепелиця.

Попередній матеріал
Як Україна може заробляти мільярди гривень за рахунок енергетичних ресурсів
Наступний матеріал
Навантаження нелюдське: на розгляді в новоствореному ВСУ перебуває 100 тис. справ