Перепилиця 5.ua

Перепелиця про Мінські угоди: Як змусити Росію капітулювати

При потужній російській пропаганді вплив Росії на суспільство Заходу посилюється

Мінські угоди апріорі не можуть вирішити цю проблему, вони можуть тільки утримувати цей статус-кво, тому що модель Мінських угод – це модель врегулювання внутрішнього конфлікту. Будь-які перемовини, поки за столом не сидить Росія як воююча сторона, не мають сенсу. Про це в ефірі "Інформаційного ранку" повідомив професор КНУ ім.Т.Шевченка Григорій Перепелиця.

Україна сама переконала  міжнародну спільноту, що це внутрішній конфлікт, а не міжнародний. "Ми погодились на Мінський формат як на формат врегулювання конфлікту на Донбасі. Крим був винесений. Тоді як війна почалася з Криму, а не з Донбасу. Таким чином, ми відрізали цю частину воєнної кампанії і самі назвали це внутрішнім конфліктом. Антитерористична операція – це не міждержавний конфлікт, це внутрішній конфлікт. Таким чином, позначивши війну АТО, міжнародна спільнота сприйняла включно з ОБСЄ та ООН як внутрішній конфлікт", – повідомив експерт.

"Має бути якийсь чинник, який змусить Росію капітулювати, але таких чинник поки не видно. Економічні санкції уповільнюють розвиток економіки Росії, але вони не сильно позначаються на суспільній свідомості росіян", – заявив Перепелиця.

"Перш ніж міняти Мінський формат, треба змінити баланс сили на Донбасі на нашу користь.  Тому що саме баланс сили має вирішальне значення у всіх інших дипломатичних переговорах", – наголосив експерт.

Попередній матеріал
Український льотчик здобув перемогу на міжнародному авіашоу CIAF-2016 – відео
Наступний матеріал
Прем'єри України та Польщі домовились покращити умови перетину кордону

Кравчук: Мінські угоди – це шлях в нікуди

Мінські угоди мають бути імплементовані до кінця року – представник ОБСЄ

Порошенко: Необхідно зберігати міжнародний тиск на Росію, поки не виконуватимуться Мінські угоди

Експерт щодо переформатування "мінського формату": Мінські угоди не відлиті в бронзі і не висічені на мармурі