Пенсії та соцвиплати зростуть, субсидії нараховуватимуть по-іншому, авто оформлюватимуть по-новому – що зміниться з 1 грудня

Літні люди Shutterstock
Цьогоріч ПЦУ дозволила українцям за бажанням святкувати Різдво саме 25 грудня, а не 7 січня

З 1 грудня зросте прожитковий мінімум, а відповідно й соцвиплати, котрі до нього прив'язані. Тож ряд категорій пенсіонерів чекає підвищення виплат. Зміниться й порядок надання субсидій. Про всі зміни грудня, у матеріалі 5.UA.

З 1 грудня пенсія зросте для трьох категорій. Для тих, хто отримує мінімальну, максимальну та має надбавки до пенсії чи понаднормовий стаж. 

  • Мінімальна пенсія зросте на 66 гривень до 2093 гривень, бо дорівнює прожитковому мінімуму.
  • Максимальна – на 660 гривень до 20 920 гривень, становить 10 прожиткових мінімумумів для осіб, які втратили працездатність.

Перерахунок пенсій відбудеться і для непрацюючих осіб, які отримують "страхові" пенсії – на рівні 2500 гривень, або пропорційно наявному страховому стажу.

Пенсійне посвідчення
Пенсійне посвідченняСлово і Діло

Прожитковий мінімум з 1 грудня

Бюджетом-2022 передбачене останнє підвищення прожиткового мінімуму цьогоріч у грудні. Оскільки до нього прив'язаний ряд соцвиплат, то з 1 грудня зміниться розмір виплат на дитину, аліментів, максимальних виплат з безробіття тощо. 

Соцвиплати

Виплати для переселенців (ВПО)

Щомісячна державна допомога на проживання особам з інвалідністю та дітям й надалі становитиме 3 тисячі гривень, для решти ВПО – 2 тисячі гривень. 

Також в Україні незабаром розпочнеться друга хвиля виплат у розмірі 6600 гривень внутрішньо переміщеним особам. Вона  виплачуватиметься упродовж 3 місяців – по 2200 гривень на місяць. На неї можуть розраховувати громадяни віком від 55 років, вагітні жінки, самотні матері з дітьми віком до двох років, особи з інвалідністю, неповні сім'ї.

  • Аліменти на дитину

Розмір аліментів на дитину залежить від доходів батьків, що не проживають з дитиною. Тож мінімальний (гарантований) розмір аліментів становить 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Відповідно до 6 років він складатиме 1136 гривень, від 6 до 18 років – 1416,5 гривень.

Максимальний становить 10 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку: до 6 років – 22 720 гривень, від 6 до 18 років – 28 330 гривень. 

  • Допомога на дитину

З 1 грудня зросте також допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування та соцдопомога на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування. Вона так само відрізнятиметься від віку дитини.

Тож на дітей до 6 років будуть нараховувати по 5680 гривень (2,5 прожиткові мінімуми) та 7952 гривні (3,5 прожиткових мінімумів) відповідно. На тих, кому виповнилось від 6 до 18 років будуть виплачувати 7082,50 гривні та 9915,50 гривень відповідно.

  • Виплати по безробіттю

Мінімальний розмір по безробіттю – це фіксована сума, розмір якої регулює закон "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"Залежно від розміру страхового стажу українець може розраховувати на 650, або 1,8 тисячі гривень.

Цей розмір виплат залишиться без змін, а от максимальний зросте. Він складає чотири прожиткових мінімуми для працездатних осіб (2684 гривні), тож з 1 грудня – це 10 736 гривень на місяць.

Зміни для водіїв

Розмір податків для ФОПів в Україні прив'язаний до мінімальної зарплати, а не прожиткового мінімуму, тож ЄСВ залишиться у грудні без змін – 22% від 6700 гривень. Також нагадаємо, що з 1 березня підприємці мають право не сплачувати за себе ЄСВ, однак у такому разі страховий стаж для призначення пенсії йому нараховуватися не буде. 

Голова податкового комітету Данило Гетманцев раніше розповідав, що уряд не планує скасовувати добровільну сплату податків підприємцями до кінця війни.

З 1 грудня нарахуванням субсидій для українців буде займатись Пенсійний фонд, а не Мінсоцполітики. Якщо вам субсидія вже нарахована, то для вас нічого не зміниться, якщо ж ви ще не подавали заяву, то тепер це слід зробити через ПФУ.

Для цього потрібно написати заяву та декларацію про доходи до органів Фонду, посадових осіб центру надання адміністративних послуг, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної або міської ради.

Попередній матеріал
Герой України Андрій Орлов про найскладнішу операцію, втрати противника та коли можуть бути приємні звістки по Криму
Наступний матеріал
Графіки відключення електроенергії на 2 грудня: в яких областях не буде світла
Loading...