Лікарня
Лікарня Depositphotos

Пацієнтів із коронавірусом на стаціонар прийматимуть по-новому – МОЗ оновило алгоритми

  Читайте по-русски
  Зокрема, стаціонарне лікування має обов'язково надаватися хворим із підозрою/підтвердженим COVID-19 у середньому й тяжкому станах, а також при ознаках пневмонії або дихальної недостатності

  Оновлено алгоритми надання стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19. Про це повідомляє пресслужба МОЗ у Facebook.

  Згідно з оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19, стаціонарне лікування має обов'язково надаватися:

  • хворим із підозрою/підтвердженим COVID-19 у середньому й тяжкому станах, а також при ознаках пневмонії або дихальної недостатності;
  • пацієнтам, незалежно від тяжкості стану, які належать до групи ризику розвитку ускладнень.
   До цієї групи ризику належать пацієнти з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії, декомпенсованим цукровим діабетом, з імуносупресивними станами, тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем, нирковою недостатністю, аутоімунними захворюваннями, тяжкими алергічними хворобами, цереброваскулярними захворюваннями в стадії декомпенсації, онкологічними захворюваннями.

  Отже, що зміниться в алгоритмі надання стаціонарного лікування пацієнтам із COVID-19:

  • Після прибуття пацієнта до закладу охорони здоров'я проводиться медичне сортування: за тяжкістю захворювання, необхідністю починати заходи медичної допомоги та наявністю ТГРС (тяжкого гострого респіраторного синдрому), пов'язаного з COVID-19.
  • Залежно від стану хворого та його класифікації спеціалісти надають відповідну медичну допомогу. Усім пацієнтам з COVID-19, які перебувають на стаціонарі, проводять профілактику загальних ускладнень.
  • Вагітні жінки з підозрою на COVID-19 мають бути госпіталізовані у спеціалізований стаціонар, уся терапія має проводитися з урахуванням стандартів ведення вагітності.

  Відповідні державні положення затверджені Наказом МОЗ України про "Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)". Вони ґрунтуються на рекомендаціях ВООЗ, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю, та є адаптованими до потреб системи охорони здоров'я України.

  Як повідомляв 5.UA, станом на 10:00 31 березня в Україні 549 лабораторно підтверджених  випадків COVID-19, з них 13 – летальні, 8 людей уже одужали.

  Сьогодні на Дніпропетровщині лабораторно підтвердили ще один випадок коронавірусу

  Попередній матеріал
  Новий керівник МОЗ назвав пріоритети в своїй роботі
  Наступний матеріал
  В ООС пояснили порядок пропуску на КПВВ під час карантину
  Loading...

  Новий керівник МОЗ назвав пріоритети в своїй роботі

  З дефіцитом бюджету в 40 млрд грн економіка України увійшла у круте піке – Порошенко

  На Львівщині зафіксовано перше одужання від COVID-19 – що відомо про пацієнтку

  Одного з пасажирів рейсу Доха – Київ госпіталізували з температурою – що відомо

  Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні і світі – що відомо станом на ранок 31 березня

  На Дніпропетровщині підтвердили ще один випадок коронавірусу – що відомо про захворілого