Червоний Хрест Одеса 5 канал

Патронажна служба Червоного Хреста втрачає держфінансування: хто постраждає від конфлікту міністерств

Наразі між міністерствами триває суперечка, хто ж відповідатиме за службу, яка не має ліцензії на медпрактику

Від 1 січня держава припиняє фінансувати патронажну службу Червоного Хреста. Причиною такого рішення стало те, що в усьому світі її утримують за рахунок благодійників та членських внесків. Про це інформує "5 канал".

Як відомо, таке рішення призведе до того, що лише на Одещині кількасот літніх непрацездатних українців, за якими доглядають нині патронажні сестри Червоного Хреста, залишаться без догляду.

У патронажній службі товариства Червоного Хреста Приморського району Одеси працюють три медсестри. Разом вони опікуються кількома сотнями пенсіонерів, більшість із яких прикуті до ліжка. "Є хворі лежачі, до яких треба кожного дня ходити. Вони дуже радіють, коли їх відвідують", – каже патронажна сестра Лідія Криченко.

У Червоному Хресті наголошують, що від рішення МОЗ постраждають, у першу чергу, підопічні патронажної служби. А от у самому Міністерстві кажуть, що організація не має ліцензії на медичну практику, тож нею мало б опікуватися Міністерство соціальної політики.

"У них немає ліцензії на медичну практику. Вони виконують соціально-патронажну функцію. Було зауваження до нас як до міністерства про те, що це не є функція Міністерства охорони здоров'я. Тому Червоний Хрест має бути переданий під патронат Міністерства соціальної політики", – зазначила заступник міністра охорони здоров'я Оксана Сивак.

Зі свого боку міністр соцполітики запевнив, що найближчим часом уряд має вирішити, хто ж утримуватиме товариство Червоного Хреста. Якщо ці обов'язки перекладуть на його відомство, каже, шукатимуть гроші.

"Бачте, позиція МОЗ у тому, щоб фінансувало Мінсоцполітики. Ми, у принципі, не проти. Єдине, що нам потрібно, – визначитися з джерелами, щоб у нас були кошти для цієї роботи… Ми їх знайдемо, вони завжди є.. Їх треба тільки знайти", – наголосив міністр соцполітики Андрій Рева.

В одеському обласному управління соцзахисту вже повідомили, що готові профінансувати деякі проекти товариства Червоного Хреста за умови, якщо патронажна служба візьме участь у конкурсі соціальних замовлень.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради, на якому слухають виступи міністрів – відео
Наступний матеріал
Пленарне засідання сесії Київської міської ради – відео

Подарунок до дня Святого Миколая: волонтери подарували двом пацієнтам апарати для операції на серці

Волонтери оголосили мобілізацію до "Творчих військ"

Волонтери Червоного Хреста взялися допомагати прифронтовим школам