vezha.org

Патріарх Філарет відреагував на закиди, що українська держава втручається у справи церкви

Якщо в Україні не буде незалежної церкви, то держави української теж не буде

На цьому наголосив Патріарх Філарет під час подячного молбню із нагоди отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України, що відбувся у Свято-Покровському кафедральному соборі у Рівному. 

"Процес об'єднання українського православ'я тільки почався… Ми віримо, що ми об’єднаємо в Україні все православ'я в Єдину Українську Православну Церкву з допомогою Божою. Але нам треба працювати, працювати разом із державою. Нас часто звинувачують у тому, що держава нібито втручається у церковні справи. Держава не втручається, але державі не байдуже, буде в Україні Православна Українська Церква чи не буде. Якщо не буде в Україні незалежної церкви, то держави Української теж не буде. І тому ми пов'язані. Без української церкви не може бути українська держава довго, а без української держави не може бути Автокефальної Церкви. І тому і держава, і церква працюють у цьому напрямку разом. Держава не втручається у церковні справи, а церква не втручається у державні справи. І це вірний шлях, Божий, прямий шлях, якими ми ішли і будемо йти", – наголосив Філарет.

Він також сказав: "І ми віримо в нашу остаточну перемогу. А наша остаточна перемога – це прогнати Росію-агресора зі сходу України, який убиває своїх братів-українців, а також об'єднати все українське православ'я. І ми віримо, що за допомогою держави, особливо Петра Олексійовича Порошенка, ми цього досягнемо".

Нагадаємо, у суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України

6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Львівщині через недбальство матері згоріла маленька дівчинка
Наступний матеріал
Порошенко отримав від Філарета орден Андрія Первозванного
Loading...

Порошенко отримав від Філарета орден Андрія Первозванного

Гройсман розповів, коли стартує масштабний перерахунок пенсій в Україні

Клімкін рекомендує: в МЗС відкрили виставку старовинних карт, на яких зображена Україна

Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою буде розширена – посол

18 ікон із 3D ефектом: на Тернопільщині створили унікальний іконостас

Україна та Польща спільно розробляють нову систему ППО