Парубій: Росія в будь-який момент може активізувати військові дії в Україні

Голова ВР розповів про шляхи боротьби з російською агресією

Сьогодні, 14 червня, під час засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО в Києві голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що Росія може активізувати війська на Сході України у будь-який момент. Про це повідомляє УНІАН.

"Росія в будь-який момент може активізувати військові дії в Україні", – зазначив він, а також наголосив, що Україна повинна бути готова відбити одну з найбільших армій на континенті.

Парубій також підкреслив необхідність проведення оборонної реформи. За його словами, наразі кількісне і якісне співвідношення російської армії та української "не в інтересах України, а це обумовлює для нас проведення оборонної реформи". Парубій додав: "Іншого шляху для нас немає".

Крім того, голова ВР зазначив, що Україна потребує підтримки Північноатлантичного альянсу в реформуванні сектору безпеки. "Нехай з часом, але Україна, безсумнівно, стане членом НАТО", – додав він.

"У рамках політичного діалогу України з НАТО нам слід зосередитися на стратегії відновлення територіальної цілісності України... Наша головна мета зрозуміла – це повернути в нашу країну мир і змусити окупантів піти з нашої землі. Україна виконує Мінські угоди, незважаючи на те, що інша сторона продовжує щоденно порушувати свої зобов'язання, наголошую – щоденно. Тому для нас дуже важливо застосовувати міжнародні інструменти для підтримки дипломатичного шляху. Без глобального тиску Росію не зупинити", – повідомив Парубій.

Він наголосив, що тиск повинен підтримуватися, доки Москва не почне поважати суверенітет своїх сусідів.

"Путін розуміє тільки мову сили, він зупиниться рівно там, де ми спільно його зупинимо", – зауважив він. На думку голови Верховної Ради, крім санкцій проти РФ, також необхідна широка міжнародна присутність на Донбасі.

Водночас, за його словами, питання повернення Криму не повинно відходити на другий план.

Нагадаємо, 10 червня заступник директора департаменту ГУР МОУ Вадим Скібіцький озвучив нові прізвища російських військових злочинців.

Попередній матеріал
Тарас Костанчук пояснив, чим викликано суттєве загострення ситуації на Донбасі
Наступний матеріал
Рубль і російські фондові індекси вкотре обвалилися

Росія перекидає на Донбас танки, БМП та САУ - Лисенко

Пентагон: Росія могла б зруйнувати НАТО за 60 годин, але ситуація швидко міняється

Посол США: Росія перетворила інформацію на зброю

Тимчук: російські окупанти готують наступ із відволікаючим ударом поблизу Майорська