Пайєтт
5 канал

Посол США: Росія перетворила інформацію на зброю

  Джеффрі Пайєтт наголошує, що американці небагато знають про те, через що пройшла Україна за останні більш ніж два роки

  Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт наголошує, що світова спільнота недостатньо усвідомлює роль Росії у війні на Донбасі. Про це він сказав в ефірі радіостанції "Армія-FM", передає УНІАН.

  "Я думаю, що значна частина розрахунку Кремля з початку цієї агресії полягала у тому, що вони намагалися прорахувати, що їм буде дозволено зробити, як далеко вони можуть зайти без провокування міжнародної реакції. Саме з такими міркуваннями вони направили в Крим "маленьких зелених чоловічків", і це не було жодним секретом для уряду Сполучених Штатів, наша розвідка добре розуміла, що Росія робить. Мета цього полягала в тому, щоб створити плутанину. І в інформаційній війні мета Росії полягає не в тому, щоб навести свої аргументи, мета полягає, щоб виграти війну в цілому. Як ми кажемо – вони перетворили інформацію на зброю", – наголосив Пайєтт, відповідаючи на запитання, наскільки США на собі відчувають інформаційний тиск або інформаційну агресію з боку Росії.

  На думку посла, американці небагато знають про те, через що пройшла Україна за останні більш ніж два роки.

  "Всі знають, звичайно, про зенітно-ракетний комплекс "Бук" та рейс MH17, багато людей знають історію Донецького аеропорту, але я не думаю, що у Сполучених Штатах чи у Європі усвідомлюють, що Росія продовжує тут робити. Росія продовжує надавати оперативно-тактичну і розвідувальну допомогу для армій так званих "ДНР" і "ЛНР". Росія продовжує ротацію своїх військ і продовжує постачати зброю і боєприпаси", – заявив Пайєтт.

  При цьому він нагадав, що минулого тижня проросійські бойовики збили два безпілотні літальні апарати, які належали місії ОБСЄ. Як зазначив посол, один із безпілотників було збито протиповітряною ракетою, а інший – 122-мм артилерією. Пайєтт наголосив, що в обох випадках безпілотники було збито сучасною, забороненою, відповідно до Мінських угод, зброєю, яка постачається з Росії.

  "Це важливо для України, і для Сполучених Штатів, і ваших інших партнерів, продовжувати підкреслювати, що у цій війні є агресор і є жертва, і що Кремль не виконує ті зобов'язання, які взяв за Мінськими угодами", – наголосив Пайєтт.

  Попередній матеріал
  Луценко отримав відзнаку члена Вищої ради юстиції: рішення одностайне
  Наступний матеріал
  Подвійний теракт у Багдаді: загинули щонайменше 22 людини

  Пайєтт: Політика США щодо України не зміниться, попри результати виборів

  Пайєтт: "Панамські документи" не матимуть негативних наслідків для України

  Яценюк депутатам: Або запропонуйте новий уряд, або не чіпайте мене і лишіть на посаді

  Американські інвестори готові вкладати в Україну гроші, але чекають проведення реформ - Пайєтт