Вступна кампанія 2016 року: скасування позаконкурсного вступу та обмеження кількості спеціальностей

Заступник міністра освіти і науки Інна Совсун в ефірі "5 каналу" розповіла про особливості цьогорічної вступної кампанії, яка стартує 11 липня і триватиме до 28 липня

У 2016 році востаннє буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста. Відповідно до нового закону "Про вищу освіту" вже з наступного року випускники бакалаврату будуть вступати тільки на магістерські програми підготовки, адже ступінь "спеціаліста" буде замінено "магістром".

Окрім того, Інна Совсун наголосила, що в цьому році вступники подають заяви тільки в електронній формі. Винятком є особи, які вступають за результатами вступних екзаменів або за співбесідою. Документи в паперовому вигляді до вищого навчального закладу потрібно подавати лише після зарахування. У 2016 році вступники можуть подати до 15 заяв. При цьому не встановлюється обмеження щодо кількості університетів, до яких подаються заяви вступників, натомість встановлюється обмеження за кількістю спеціальностей – до п’яти. Також для кожної з них необхідно визначити пріоритетність. Подання заяв в електронній формі на освітні програми, на яких не передбачається прийом за державні кошти, не обмежується.

Особливістю вступної кампанії є те, що в цьому році скасовані позаконкурсний вступ та цільовий прийом. Таким чином враховується конституційна норма щодо рівного доступу до вищої освіти на конкурсних засадах.

Перший заступник міністра повідомила, що сьогодні вже сформовано пропозиції щодо обсягів державного замовлення та надіслано на погодження Міністерству економіки. При формуванні пропозицій Міністерство освіти і науки врахувало демографічну ситуацією, зокрема, зменшення чисельності випускників порівняно з минулим роком на 15%, а також пропозиції вищих навчальних закладів.

Перший заступник також нагадала, що учасники АТО та особи, які проживають на тимчасово окупованій та непідконтрольній українській владі територіях, зможуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО.

Попередній матеріал
Росія вже запропонувала проект закону щодо проведення виборів на Донбасі – депутат
Наступний матеріал
Літак Порошенка вилетів для обміну ГРУшників на Савченко – Інтерфакс

В Україні планують впровадити новий метод оцінювання результатів ЗНО

Сертифікати ЗНО будуть дійсними впродовж чотирьох років – Гриневич

Українські виші почали відраховувати студентів за підроблені ЗНО - Генпрокуратура