5.ua

Ошукані житлові інвестори вимагають прийняти закон на їх захист [відео]

  Ось цією дорогою вже три роки, як Олександр та Оксана мали ходити додому. Але замість алеї та новобудови на проспекті Перемоги – зелений паркан, бруд та бетонні плити.

  Олександр Демчик, інвестор: «Этажа нету вообще. У нас 13-й этаж – к сожалению, его нету. Только небо голубое».

  2007 року подружжя Демчиків вклало понад 600 тисяч гривень у двокімнатну квартиру. Але за рік – будівництво зупинилося. Це підтверджує і місцевий охоронець.

  Охоронець: «Я не бачу, щоб тут щось строїлось».

  Олександр Демчик, інвестор: «Бетон рушится, арматура октрыта. Через 2-3 года это все будет вообще непригодное. Какая наша судьба будет – неизвестно».

  З маленькою донькою сім’я кілька років мешкає в квартирі родичів. За словами інвесторів, раніше забудовник обіцяв поновити зведення, але обіцянками справа й закінчилася. Демчики оббивали пороги судів, прокуратур та адміністрацій – та марно. 

  Оксана Демчик, інвестор: «Неприяно то, что мы живем в стране, которая не может нас защитить, не может защитить инвесторов, которые вложили деньги и куда бы мы не обращались в инстанции – мы получали отказ».

  Таких ошуканих інвесторів, як Оксана та Олександр, на Європейскій площі зібралося близько сотні. Із плакатами, наріканнями на забудовників та парасолями – люди рушили під Верховну Раду.

  Ошукані інвестори: «Хочемо своє житло мати, але сьогодні в мене є тільки парасолька».

  Ошукані інвестори: «Ми без даху над головою – то є наш єдиний дах».

  Ошукані інвестори: «Символизирует защиту – а то мы “безхатьки”».

  Для депутатів інвестори принесли законопроект. На 11 сторінках запропонували, як держава може допомогти вирішити проблеми вкладників у довгобуди.

  Олексій Гончарук, організатор акції: «Ввести спеціальну кримінальну відповідальність за переховування забудовниками інформації по проблемних об’єктах, встановити зрозумілий механізм встановлення кола осіб, які інвестували в будівництво. Можна встановити, хто ж конкретно вклав гроші в конкретний об’єкт і добудувати його».

  Зареєструвати документ узялися опозиціонери. Розповідають: нині в Україні понад 2 з половиною тисячі будинків, де порушені права інвесторів. Але чи вдасться проголосувати за цей законопроект – питання відкрите.

  Геннадій Зубко, народний депутат, "Батьківщина": «Ми його реєструємо і далі буде наше завдання, по-перше, винести його на порядок денний, а по-друге – потрібно збирати голоси в залі. Адже на сьогоднішній день немає підписів від ПР».

  Якщо до кінця листопада реакції на документ не буде – вкладники обіцяють повернутися під Верховну Раду. Але тоді з’їдуться з різних куточків країни та заблокують профільний парламентський комітет.

  Ксенія Дворнікова, Олексій Тищенко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Епідемія кору на Рівненщині – більше 500 хворих за 1,5 місяці [відео]
  Наступний матеріал
  У Черкасах викладачка і університет не можуть поділити колекцію рушників [відео]
  Теги:
  Loading...