5.ua

У Черкасах викладачка і університет не можуть поділити колекцію рушників [відео]

  Ось цей рушник, вишитий черницями – чи не останній, що залишився у колекції доктора культурології Світлани Китової. Каже, створити музей вирішила після першої виставки у 1993-му, коли подивитися на зібрані нею 400 рушників зійшлося мало не півміста. Відтоді колекція зросла до тисячі експонатів – попри те, що її кілька разів обкрадали. Однак, два роки тому жінка вийшла на пенсію і тепер переймається долею зібрання.

  Світлана Китова, колекціонер рушників, доктор культурології: «Значила вона все для мене, мені було цікаво. Треба її забрати, тому що займатися нею нікому».

  Однак в університеті віддавати рушники не поспішають. Кажуть, професорка збирала їх не сама, а зі студентами, тож колекцію слід поділити.

  Володимир Поліщук, завідувач кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Ми віддамо значну частину колекції Світлані Андріївні, зокрема те, що на стінах було вивішено постійно, хоча я ще раз хочу підкреслити, що значна частина цієї спадщини зібрана студентами».

  Анастасія Дащенко, студентка: «Дуже багато, були такі студенти, що приносили по два, деякі студенти – більше 5».

  Як визначатимуть, які рушники належать Китовій, а де студентський дар – в університеті сказати не можуть. Кажуть, збираються провести інвентаризацію, першу за 20 років існування музею. Сама ж дослідниця переймається: печатки університету, зроблені на автентичних рушниках – вже не виведеш.

  Світлана Китова, колекціонер рушників, доктор культурології: «Вони взяли і зробили штампи на рушниках. Зараз вони кажуть, що нічого поганого вони не зробили… Ну що з ними балакать…»

  Дмитро Китов, онук колекціонерки рушників: «Он, печатки ви бачите, а чим виводить їх і хто це має робити? Як звернулися, що віддайте, то з’явилися печатки».

  Якщо рушники Світлані Китовій таки повернуть – вона планує створити інтернет-музей. Каже, хоче, щоб автентичну спадщину України міг побачити і оцінити кожен охочий.

  Євгенія Підлісевич, Юрій Підлісевич, Черкаси, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Ошукані житлові інвестори вимагають прийняти закон на їх захист [відео]
  Наступний матеріал
  Європа збурена унікальною колекцією живопису, виявленою у підпільного колекціонера
  Теги:
  Loading...