5.ua

Епідемія кору на Рівненщині – більше 500 хворих за 1,5 місяці [відео]

   

  Мама 7-річного Дмитрика із села Цепцевичі не розуміє, як її син захворів на кір попри те, що був щеплений. Підозрює – вакцина була неякісною.

  Наталія, матір Дмитрика: «Тож щеплений, і 40,7 температура була, і от. То що, лікарі винуваті? Не винуваті лікарні, вони все що треба – всю дали нам допомогу. То таку, значить, вакцину дають».

  По допомогу до медиків вже звернулися 42 дитини, усі – учні Цепцевицької школи. Більшість – від кору не вакциновані. Одні – через відсутність вакцини, інші – через релігійні переконання. 

  Валентина Волощук, в. о. керівника амбулаторії с. Цепцевичі: «Батьки не згідні. Пишуть протипокази, відмовляються. Хоча проводимо бесіди, консультації, які можуть бути наслідки. Вони вже видні зараз, бо щеплені хворіють легше, ніж не щеплені».

  Нині діти з легким перебігом захворювання лікуються вдома. Цепцевицька школа, де вчаться 680 дітей – зачинена на канікули за рішенням районної влади. А в самій будівлі запровадили посилений режим дезінфекції.

  Людмила Миринина, директор Цепцевицької школи: «Проводиться вологе прибирання в коридорах з дезинфікуючими засобами, в кожному класі є «Бінол Форте». Плюс – провітрювання обов’язкове».

  За статистикою епідеміологів, у Сарненському районі від початку року зареєстрували близько півтисячі хворих на кір. Останній спалах недуги вимагає екстреної імунізації дітей, але комбінованої вакцини немає. Епідеміологи розводять руками – шукали допомоги і в місцевих бюджетах, звертались і до МОЗ.

  Віктор Мороз, начальник епідеміологічного відділу ГУ Держепідслужби у Рівненській області: «В нас в області вже останні декілька років незадовільно надходять вакцини. Для планових щеплень, зокрема проти кору паротиту та краснухи. На сьогодні забезпеченість – 21%, відповідно – це дуже мало. В Сарненському районі найбільше відмов від щеплень. Антивакцинальна пропаганда зробила свою справу і ми пожинаємо плоди».

  За неофіційними даними, лише у Сарненському районі кір зафіксували у 40 селах. Однак, через брак вакцини та бажання робити щеплення у населення – медики прогнозувати масштаби поширення хвороби не беруться.

  Олена Зарічнюк, Ігор Прокопчук, Рівненщина, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Регіонали поки не налаштовані вирішити проблему Тимошенко у четвер [відео]
  Наступний матеріал
  Ошукані житлові інвестори вимагають прийняти закон на їх захист [відео]
  Теги:
  Loading...