twitter.com/Moscow_advokat

Офіційний Київ не виключає обміну Савченко за "естонським варіантом" - МЗС України

  "Естонський варіант" передбачає амністію для обох сторін та обмін уже вільними громадянами

  Українська сторона опрацьовує всі можливі варіанти обміну Надії Савченко і вважає цікавим прецедентом у цьому плані так званий "естонський варіант", коли рішення про амністію ухвалювали одночасно дві сторони і відбувався обмін уже вільними громадянами. Про це у вівторок, 29 березня 2016 року, заявив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко в коментарі "Укрінформу".

  "Для того щоб використати у випадку з Надією Савченко механізм відбування покарання на території своєї держави, необхідно визнати винесеній їй у Росії вирок. Це традиційна пастка. Саме тому іноді використовується так званий "естонський варіант", коли Путін амністував естонського громадянина на своїй території, а Естонія за домовленістю - громадянина Росії. І тоді відбувся обмін ними як вільними людьми, і не треба визнавати вирок. Безумовно, мені здається, і українській, і російській стороні краще було б використати такий варіант", - наголосив Пристайко.

  Він пыдкреслив: факт, що російська сторона у випадку з Савченко вже дійшла до суду, дещо ускладнює ситуацію, однак, на його думку, Путін все ще може використати "естонський варіант" і амністувати українську льотчицю.

  Дипломат не погодився з припущенням, що в даній ситуації козирі в руках Путіна і все залежить від його волі: "Ні, все в руках переговорних команд. Путін так само використовує ті шляхи, які відкриті для нього. Безумовно, він має певну свободу у прийнятті рішень, але все одно в рамках того, що дозволяє йому ситуація, яка склалася. У нас же теж є ці двоє ГРУшників, захоплених на нашій території зі зброєю в руках".

  На його переконання, що б не говорили Путін і Лавров щодо того, що скасування міжнародних санкцій - це проблема тих, хто їх запровадив, насправді як Савченко, так і ці російські спецпризначенці створюють велику проблему для Путіна і його режиму, яку вони мають вирішувати.

  У цьому контексті Пристайко назвав "дуже щедрою" пропозицією готовність Президента України Петра Порошенка обміняти Савченко на двох російських спецпризначенців.

  Як повідомляв 5.ua, 26 вересня 2015 року на російсько-естонському кордоні співробітника естонської служби безпеки Естона Кохвера обміняли на Олексія Дрессена, який відбував в Естонії ув'язнення за шпигунство на користь Росії.

  Попередній матеріал
  У Генпрокуратурі розповіли про причини звільнення Сакварелідзе
  Наступний матеріал
  Президент спростив надання громадянства іноземцям-воїнам АТО
  Теги:
  Loading...

  В Естонії взяли під варту імовірного свідка викрадення Надії Савченко - ЗМІ

  Лист Савченко: "Бажаю мудрості "великим дядям"

  Пайєтт: Обмін Надії Савченко на шпигунів - це просто смішно

  Організм Савченко перестав сприймати воду - адвокат

  РФ не зможе повернути Савченко в рамках Мінських угод – Фейгін

  У Москві судитимуть учасників санкціонованого мітингу на підтримку Савченко