сміття зі Львова до Києва 5 канал

Один полігон на двох: чи буде в історії зі сміттєзвалищем гідний фінал

Питання про перевезення сміття зі Львова до Києва спричинило вибух невдоволення в мешканців столиці

Скандал через львівське сміття у передмісті Києва набирає обертів. Спочатку місцеві мешканці заблокували в'їзд вантажівок із львівськими номерами, тепер не пускають і місцеві. Для цього навіть організували цілодобове чергування.

Зазначається, що сміття на Київському полігоні побільшало кілька тижнів тому. Виявилося, що причиною тому – львівські відходи, які сюди звозили вантажівками. Та за словами столичних чиновників, жодного кілограма не вивезли на київські смітники, але виявляється, що львівське сміття тепер зберігається на полігоні Київської області.

Однак, як виявилося, угоду про захоронення львівських відходів на Тарасівському сміттєзвалищі підписали його директор та львівські комунальники. Разом із тим, в обласній держадміністрації про появу львівського сміття на полігоні Київської області чують вперше. І коментувати ситуацію керівництво відмовляється.

За словами експерта з правових питань швейцарського фонду "Скорочення ризиків" Олександра Лупейка, норми по ГДК по ртуті на полігоні перевищені в кілька разів.

Натомість сільський голова селища Тарасівка, що межує зі сміттєзвалищем, переконує – місцева вода безпечна.

Відповідає за цей полігон Києво-Святошинська районна рада. Її голова запрошення активістів роз'яснити ситуацію ігнорує. В адміністрації ж Києво-Святошинського району кажуть, що інвестори готові переробляти непотріб із цього полігону. Ціна питання - 20 мільйонів євро.

"Є інвестори, які сказали, що за строк у 8 місяців готові все зробити", – повідомила голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смирнова.

Натомість обласні чиновники наполягають на державно-приватному партнерстві. Долю Львівського сміттєзвалища мають вирішити сьогодні, 7 липня, під час позачергової сесії районної ради.

Махно, Дмитро Дємешев та Руслан Альмухамедов,  5 канал.

Попередній матеріал
ВР виділила кошти на Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та переселенців
Наступний матеріал
Комітет Європарламенту схвалив прискорення безвізового режиму для України
Теги:
Loading...

У Миколаєві втретє загорілося несанкціоноване сміттєзвалище

КМДА: львівське сміття не загрожує екології Києва

Київ прийматиме львівське сміття до 1 серпня - "Київкомунсервіс"

У Миколаєві загасили пожежу на несанкціонованому сміттєзвалищі