фото Volynpost

Одеські лікарі відмовились лікувати поранених самооборонців

  Скандал в Одесі: активістам Самоборони, які постраждали напередодні від вибуху гранати на блокпості під Одесою, місцеві медики не надали допомогу.


  Ані лікування, ані елементарної поваги від людей в білих халатах поранені не дочекалися. Їх ігнорували, більше того – з вуст медиків звучало: "безхатченкам тут не місце". Все це було в Одеській міській лікарні номер один. Найбільш травмованих довелося терміново перевезти до лікарні у Броварах що під Києвом.

  Тепер вони лежать у Броварах, у палаті ветеранів війни – четверо чоловіків із лав Самооборони Майдану.

  Постраждалий само оборонець Микола Містряну – родом з Молдови: "Присягу принял на верность Украине".

  Присягнув – і тиждень разом з товаришами ніс варту на блокпостах Одещини. Вони перевіряли машини, щоби не проникли до міста сепаратисти, зброю не возили.

  У ніч на п’ятницю машин їхало мало. Вони саме сіли з ДАІшником пити каву. Самооборонець Богдан Бойко саме всім роздав каву, сів на лавочку, закурив сигарету – не докурив і не допив. У їхній бік полетіла граната, кілька разів вдарилася об землю і вибухнула.

  І тут на арену вийшли одеські лікарі. Постраждалий самооборонець Ігор Павлович пригадує: "Прозвучала такая фраза: вот приедет хозяин этой больницы – и будем решать, что делать с этими бомжами".

  Богдану дісталося найбільше. Він узагалі не може пересуватися – уламки гранати і в животі, і в нозі, але лікар категорично відмовився їх діставати. В Броварах, де він тепер, кажуть – стан не дуже втішний. Серед іншого – у нього чотири години носова кровотеча була, не зупинялася.

  А в Одеській міській лікарні номер один Богдану, щоправда, дозволили просто полежати. З лікарів ніхто не з'являвся. Навіть коли просився до вбиральні – не реагували.

  Змилосердилися тільки над Миколою. Його навіть прооперували, бо кровотеча була. А через кілька годин попросили на вихід.

  Після такої швидкої допомоги друзі вирішили везти хлопців на Київ. Проводжали їх з Одеси так само, як і зустрічали. "Вивезли на двір на каталках, вибіжала медсестра, каже, а ну на фіг віддай каталки, це наші каталки", – каже Богдан Бойко.

  .У Броварах усе інакше – біля них так і бігають. Головлікар – тут як тут навіть у вихідний. Тут їм носять мішки з їжею незнайомі люди. А от рідня не навідує. Богдан Бойко бідкається: "У мене мама просто регіоналка. Любить Януковича".

  На блокпостах Одещини їх часто називали бандерівцями. При цьому, серед них нема жодного вихідця із Західної України. "Я бендерівець с Луганска", – іронізує боєць.

  Щойно стануть на ноги – знову хочуть поїхати чергувати туди само, під Одесу. Миколі там місцева Самооборона подарувала шкіряного браслета.

  "Для нас специально сделали. Переживаем за своих собратьев", – каже боєць.

  Ольга Петрів та Валентин Стрельцов, 5 канал.
  Попередній матеріал
  Викрадення спостерігачів ОБСЄ сепаратистами – топ-тема світових ЗМІ
  Наступний матеріал
  Розшукуваний СБУ диверсант ГРУ "Стрєлок" дав інтерв'ю російській пресі