5.ua

Викрадення спостерігачів ОБСЄ сепаратистами – топ-тема світових ЗМІ

  Утримання в заручниках іноземних військових спостерігачів і українських офіцерів сепаратистами у Слов'янську стало головною новиною на британському телеканалі ВВС, американському CNN, арабському AlJazeeraта Euronews.


  Усі кажуть: Росія обіцяє докласти зусиль для звільнення бранців із полону, але поки що не зробила для цього жодного конкретного кроку. Російський же державний телеканал "Россия-24" говорить про нові санкції, які вже 28 квітня проти Москви можуть запровадити Сполучені Штати та Євросоюз. Більше того російський ЗМІ намагається налякати Вашингтон і Брюссель зворотнім ефектом від таких обмежень.

  Росія заявила, що зробить усе можливе для звільнення пов'язаних з місією ОБСЄ іноземних військових спостерігачів, яких утримують у полоні сепаратисти у Слов'янську. Про це в одній зі своїх найголовніших новин повідомляє британське громадське мовлення ВВС. Такий крок Москви медіа пов'язує з загрозою запровадження нових санкцій проти Кремля вже на початку наступного тижня. Попереднє рішення про це ухвалили Велика сімка та Євросоюз.

  Американський телеканал CNNіз посиланням на джерело в уряді Сполучених Штатів повідомляє у своїй головній новині, що Вашингтон повністю готовий до запровадження санкцій, які завдадуть значного удару цілим секторам російської економіки. Білий дім, за інформацією цього ЗМІ, вважає, що до захоплення заручників проросійськими бойовиками у східних областях України причетний Кремль, і більше не налаштований терпіти грубих порушень міжнародних законів.

  Росія обіцяє зробити все можливе для звільнення міжнародних військових спостерігачів, але проросійські екстремісти продовжують називати їх шпигунами НАТО і утримувати у підвалі у Слов'янську. Цю суперечність у найважливішій новині дня відзначає арабський телеканал AlJazeera. Кореспондент цього медіа в Донецьку – Барнабі Філіпс – розповідає, що місія ОБСЄ проводить переговори з лідерами сепаратистів про звільнення заручників.

  Телеканал Euronewsу першій новині на своєму сайті повідомляє, що Німеччина вимагає у Росії пояснень через захоплення проросійськими бойовиками іноземних військових спостерігачів та українських офіцерів. Саме Берлін здійснював офіційне керівництво цією групою спостерігачів з ОБСЄ. Москва відповіла, що зробить усе можливе для звільнення її членів з полону, але, як нагадує Euronews, тринадцять людей досі залишаються в заручниках у сепаратистів.

  Зворотнім ефектом від запровадження санкцій проти Росії лякає Сполучені Штати і Євросоюз російський державний телеканал "Россия-24". Це ЗМІ стверджує, що американські та європейські компанії вже зазнали збитків від попередніх обмежень проти Москви збоку Вашингтона і Брюсселя. Але констатує – вже на початку наступного тижня США та ЄС можуть запровадити нові санкції проти російських економіки, енергетики, торгівлі та певних приватних осіб.

  Олександр Войтко, 5 канал.
  Попередній матеріал
  Мустафу Джемілєва висунули на Нобелівську премію миру
  Наступний матеріал
  Одеські лікарі відмовились лікувати поранених самооборонців
  Теги:
  Loading...