Станиця Луганська 5.ua

Обстріляний блокпост та автомобільні черги: Журналісти "5 каналу" розповіли про ситуацію у Станиці Луганській

Щойно приходить темна пора, бойовики починають активно стріляти

У ніч проти п'ятниці бойовики знову атакували передовий блокпост перед Станично-Луганським КПВВ. На ранок наслідки обстрілу зафіксували представники наглядової місії ОБСЄ на чолі з Александром Хугом. Бачила їх і кореспондент "5 каналу" Вікторія Ковальова.

Попри 20-градусний мороз на Станично-Луганському КПВВ зо тисячу людей. Чекають своєї черги на перетин лінії розмежування з української сторони. Стільки ж осіб очікують з непідконтрольного боку.

Поза чергою з Луганська до Станиці їдуть спостерігачі ОБСЄ. Констатують, ситуація складна. Пішохідний міст – єдине місце законного перетину лінії розмежування на Луганщині - вкритий кригою.

Перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг говорить: "Вже третю зиму цивільні наражаються на поневіряння, пов'язані з перетином цього мосту. І зараз саме той момент, коли  обидві сторони мають зрозуміти, що люди, які перетинають лінію зіткнення, повинні нарешті отримати можливість робити це вільно".

Черги щодня зростають, а заразом і напруга. Анонсоване у Мінську розведення сторін тут зривається вже третій місяць.

Хуг наголошує: "Важливо розуміти, що це не відвід військ, а розведення сил на відстань, яка унеможливить зіткнення".

КПВВ Станично Луганський5.ua

Армійці, які тримають оборону Станиці, розповідають, що ще у жовтні були готові відійти на кілометр у тил, однак бойовики не дотримуються головної умови – повного припинення вогню впродовж 7-ми днів.

Боєць ЗСУ з позивним "Волга" зауважує: "Довіра пропадає, щойно приходить темна пора доби до тієї сторони. Зараз, як ми бачимо, люди ходять і дітки, і жінки, й чоловіки. Ніхто нікого не зачіпає, не стріляє. А щойно приходить темна пора, зовсім друга ситуація". 

За словами Вікторії Ковальової, сніг швидко вкрив наслідки нічного обстрілу в Станиці Луганській. Близько п'яти снарядів з-під ствольного гранатомета розірвалися ось тут за кілька метрів від укріплення захисників Станиці. Ще декілька боєприпасів розірвалися в так званій "зеленці". Армійці розповідають, противник обстрілював українські позиції майже три  години безупину.

У ніч проти п'ятниці минулося без жертв і постраждалих.  А в середу неподалік Станично-Луганського КПВВ був поранений прикордонник.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Російський боксер попався на допінгу – бій скасовано
Наступний матеріал
Вчені виявили "міні-галактики", які порушують закони Стандартної моделі фізики

Бойовики ОРЛО вкотре порушили Рамкове рішення щодо розведення сторін у Станиці Луганській

Хуг – про розведення сил у Станиці Луганській: "Абсурдна ситуація, коли хвіст крутить собакою"

Оліфер повідомила можливі дати розведення сил у "Станиці Луганській" та відкриття КПВВ "Золоте"

Штаб: Станицю Луганську та Щастя обстріляв ворожий снайпер

Чергова провокація окупантів поблизу Станиці Луганської: обстріл тривав майже 3 години

Окупанти вкотре зірвали розведення військ в районі Станиці Луганської – Муженко