Вирубка лісів
Вирубка лісів відкриті джерела

Обсяги незаконної вирубки лісу зросли майже в сім разів

  Читайте по-русски
  Найбільше незаконних вирубок зафіксовано в Харківській області

  Торік обсяги незаконної вирубки лісу зросли майже в сім разів – до 118 тисяч кубометрів з 17,7 тисячі кубометрів роком раніше.

  Про це повідомив глава Держлісагентства Андрій Заблоцький.

  "Обсяги та збитки від незаконних вирубок тоді зросли до критичного показника 118 тисяч кубометрів – це майже в сім разів більше – із загальним збитком державі на суму 814 мільйонів гривень", – сказав він.

  За словами Заблоцького, найбільше незаконних вирубок зафіксовано в Харківській області, де торік агентство виявило збитків на суму 51,7 мільйона гривень, в Херсонській – 16,9 мільйона гривень і Житомирській – 5 мільйонів гривень.

  При цьому він відзначив тенденцію до збільшення площі лісів. За його словами, в 2019 році ліс відновлений на площі 42 тисячі га, а нові ліси створені на 2,2 га.

  Згідно зі звітом Держлісагентства, обсяги відновлення лісів за останні п’ять років становлять 201,5 тисячі га, що на 6% більше, ніж площа суцільних зрубів (190,7 тисячі га).

  "Таким чином, за останні 5 років лісівники висадили понад мільярд нових дерев", – йдеться в звіті.

  Крім того, за 2019 рік підприємства заготовили 15,6 мільйона кубометрів деревини, що на 5,7% менше порівняно з 2018 роком – це пов’язано з низьким попитом на внутрішньому ринку.

  Загальний обсяг реалізації деревини в круглому вигляді на внутрішньому ринку в 2019 році становив 13 мільйонів кубометрів на загальну суму 11,7 мільярда гривень, що порівняно з попереднім роком відповідно на 1,3 мільйона кубометрів і на 1,5 мільярда гривень менше.

  Як повідомляв 5.UA, за останні десять років в Україні знищена площа лісу, яка за розмірами дорівнює Чернівецькій області. І супутникові знімки показують, що більше рубають не в Карпатах, а в Житомирській, Рівненській і Волинській областях. 

  Попередній матеріал
  Опитування: "Європейська солідарність" у Львові впевнено лідирує, "Слуги" – на п'ятому місці
  Наступний матеріал
  Грози і +18: погода на вихідних здивує контрастами
  Loading...

  Зрубати й спалити: хто "кришує" незаконну вирубку лісу в Україні та скільки на цьому заробляють – сюжет

  На Канарах через лісові пожежі евакуювали більш як 2 тис. осіб

  Лісові пожежі в Туреччині: горить понад 100 га

  Не розкрився парашут: як жінка вижила при падінні з висоти 1,5 км

  Лісові пожежі на грецькому острові – тисячі туристів евакуйовано

  В РФ розповіли, чому зайнялися ліси Сибіру