5.ua

Обшук у редакції газети "Вести" – як це було

  Півтора мільйона гривень знайшли в кабінеті головного редактора газети "Вести" Ігоря Гужви. Обшук влаштувала податкова міліція у межах кримінальної справи.


  Йдеться про ухиляння від сплати податків та відмивання коштів. Зокрема, на рахунках компанії знайшли понад 90 мільйонів гривень, які через фіктивну фірму перерахував банк, пов'язаний з олігархом команди Януковича – Сергієм Курченком. У редакції ж нинішній обшук розцінили, як політичний тиск.

  На своє робоче місце журналістка газети "Вести" Марина Петік сьогодні так і не потрапила. Головна новина редакції застала її ще в дорозі.

  Гості, яких тут не чекали, приїхали двома машинами і одразу забігли до редакції – пригадує охоронець Віктор. Він каже: "Навпроти входу висипалося порядку чоловік сім, один з автоматом, решта забігли в двір, всі швидко побігли всередину".

  Податківці ж запевняють: "Ці всі розмови про маски-шоу, про зброю, про якісь такі речі – вони є абсолютно перебільшені. Є рішення суду, є санкції прокурора і є статті Кримінального кодексу".

  А саме – "ухилення від сплати податків", "фіктивне підприємництво" та "відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом". Йдеться про понад 90 мільйонів гривень. Як з'ясували податківці – це гроші, які медіахолдинг отримав від мільярдера команди Януковича Сергія Курченка.

  Схема була така, каже заступник міністра доходів і зборів Володимир Хоменко: "Коли відпрацьовували "Реал банк" в Сімферополі, вийшли на ТОВ "Торггазстрім ЛТД", яке перерахувало 93,6 млн. гривень фінансової допомоги на адресу МПП "Ледіз", яке зареєстровано в Сумах, яке за минулий рік звітувало прочерками. Далі рух коштів: цих 93,6 млн. як фінансова допомога направлено в адресу "Вісті Мас-Медіа"".

  Звинувачення – безпідставні, запевняє головний редактор видання. Ігор Гужва переконує: безплатна газета – яку роздають у величезних кількостях по всьому Києву – має "кришталеву" бухгалтерію. А перевірку називає "тиском на свободу слова". Він бідкається: мовляв, влада тисне на неугодні ЗМІ, але сподівається – це непорозуміння, яке скоро буде вирішене, і закликає до правового діалогу при вирішенні питань.

  А питання вже є. Під час перевірки, за попередніми даними, у кабінеті головного редактора знайшли півтора мільйони гривень. Ще триста тисяч заблокували на його рахунках. Попри обшук та заблоковану редакцію – вихід газети не припинили. Вранці у п'ятницю любителям безплатного чтива обіцяють свіжий номер.

  Світлана Одаренко, Олексій Тищенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  2-й добровольчий батальйон Нацгвардії завершив бойову підготовку
  Наступний матеріал
  ГПУ розслідує службову недбалість колишніх міністрів оборони України
  Теги:
  Loading...