Облаштовано лише 12% українсько-російського кордону – Слободян

Наразі існують серйозні проблеми із фінансуванням проекту

"На цей момент облаштовано близько 12% українсько-російського кордону від загального обсягу робіт, який потрібно зробити. У Харківській області це 47%, у Чернігівській — 46%", – про це на брифінгу заявив помічник голови Держприкордонслужби, прес-секретар Олег Слободян, повідомляє "Укрінформ".

Відповідно до слів Слободяна, зараз існують серйозні проблеми із фінансуванням проекту. У проекті передбачалося, що упродовж 3 років на нього буде витрачено 4 млрд 19 млн 500 тис грн. У 2015 році від цієї суми з бюджету прикордонники мали отримати 25%, але отримали 10%. У 2016 році мало надійти 30%, надійшло – 5%. Наразі фінансування мало скласти понад 50%, але отримано лише 15% від загальної суми.

Прес-серкетар наголосив, що це перший проект інженерного облаштування українсько-російського кордону за період новітньої історії України. Упродовж попередніх років ця ділянка залишалася практично повністю незахищеною. Зараз необхідність укріплення кордону продиктована російської агресією проти України.

"Сьогодні інженерним облаштуванням кордону з РФ займаються практично всі країни — її сусіди, які сповідують демократичні цінності", – підкреслив Слободян. Також він зазначив, що особливо активно за цю роботу узялися країни Балтії. "Проекти інженерного облаштування кордону, які вони реалізовують, дуже схожі на наші", – додав помічник голови ДПСУ.

Нагадаємо, раніше прокуратура Чернігівщини повідомила, що чиновники розікрали 1,8 млн грн на будівництво укріплень на кордоні з РФ.

Попередній матеріал
СБУ проводить розслідування інциденту між ГПУ та НАБУ
Наступний матеріал
ГУР: серед бойовиків введено обмеження на використання боєприпасів

Прокуратура: на Чернігівщині чиновники розікрали кошти, виділені на проект "Стіна"

Прикордонний проект "Стіна": НАБУ і САП повідомили про факти корупції

ДПСУ: Проект "Стіна" – це кілька ліній "розумних" інженерних споруд

Слободян: На лінії розмежування у Мар'їнці застрягли понад дві сотні авто