ДП 'Антонов' у Парижі
ДП 'Антонов' у Парижі 5 канал

Новий президент "Антонова": Завдання номер один – запуск серійного виробництва

Останні три роки флагман українського авіабудування не займається серійним випуском літаків. Процес гальмується через незавершене імпортозаміщення деталей для вітчизняних літаків

Новий президент ДП "Антонов" Олександр Донець в інтерв'ю "Liga.net" розповів про виклики, які стоять перед підприємством та найближчі його цілі.

"Перше завдання - стабілізувати атмосферу в колективі підприємства. Адже склалася ситуація, коли 95% антонівців підтвердили недовіру керівнику, особисто поставивши свої підписи під офіційними зверненнями... Такого прецеденту ще не було", – зауважив Донець, нагадуючи про те, як проти його попередника, Олександра Кривоконя, виступив колектив.

Нагадав президент "Антонова" і про стратегію розвитку підприємства.

"Завдання, які ми будемо виконувати, викладені у плані перспективного розвитку "Антонова" на середньостроковий період (5 років) і довгостроковий (до 2030 року). Ці документи складені нашими фахівцями спільно з "Укроборонпромом", – зазначив Донець.

Утім, за його словами, нині головне завдання  – запустити серійне виробництво літаків.

"Зазначу, що на найближчу перспективу завдання номер один - запустити серійне виробництво. Зокрема, почати випуск літаків Ан-158 і Ан-178. У складальному цеху в нас стоїть лінійка 158-х машин на різних рівнях готовності. Дуже розраховуємо, що в найближчі півроку-рік почнемо оснащувати їх бортовим електронним обладнанням вітчизняного та західного виробництва", – уточнив президент ДП.

Нагадаємо, що останні три роки флагман українського авіабудування не займається серійним випуском літаків. В активі компанії є лише один демонстратор Ан-132D (зібраний торік на замовлення Саудівської Аравії). Серійне виробництво не вдається запустити через незавершеність процесу імпортозаміщення, зокрема і російських комплектуючих. Протриматися на плаву "Антонову" допомагає прибуткова діяльність власної авіакомпанії "Авіалінії Антонова", послуги якої затребувані на міжнародному ринку вантажних авіаперевезень.

Довідково: у травні 2018 року президентом ДП "Антонов" призначили Олександра Донця. До цього посаду обіймав Олександр Кривоконь.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Антонов" у Дубаї: як українські літаки вражали гостей Dubai Air Show – фоторепортаж

АН-132
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/

Попередній матеріал
"Руками" української молоді: російські спецслужби готували напад на єврейські організації у Львові
Наступний матеріал
Воїнам ЗСУ вдалося знищити десятки бойовиків минулого тижня на Донбасі – штаб
Loading...