Поранення на передовій
Поранення на передовій vindaily.info

У ЗСУ створюють нову систему медичної евакуації з передової

Лікарі після проходження курсу підготовки в подальшому щопівроку будуть проходити атестацію і додаткове навчання

На базі 65-го військового мобільного госпіталю створять експериментальний підрозділ з медичної евакуації, який відповідатиме стандартам НАТО. Про це на брифінгу повідомив начальник Головного військово-медичного управління – начальник медичної служби ЗСУ полковник медичної служби Ігор Хоменко, повідомляє "Укрінформ".

"Зі створення експериментального підрозділу розпочнеться перший етап розвитку системи медичної евакуації Збройних Сил України", – сказав Хоменко.

Він розповів, що паралельно зі створенням експериментального підрозділу в Головному військово-медичному управлінні формується відділ медичної евакуації.

За його словами, з 53 виділених за штатом військовослужбовців будуть створені 18 екіпажів на автомобілях "Богдан" у складі старшого бойового медика, бойового медика і водія-санітара. Екіпажі будуть постійно перебувати на передовій в районі проведення операції Об'єднаних сил і забезпечуватимуть евакуацію за територіальним принципом із зони своєї відповідальності, зазначив начальник Головного військово-медичного управління.

Пізніше такі підрозділи будуть створені на базі 66-го, 59-го і 61-го мобільного госпіталів. Усі вони матимуть однотипну техніку – автомобілі "Богдан" та "Хаммер".

У ЗСУ також розповіли, що на другому етапі планується відпрацювати координацію всієї евакуації на оперативно-тактичному рівні: з військових мобільних госпіталів до медичних закладів у Харкові та Дніпрі. А також на стратегічному рівні – з Харкова та Дніпра до військово-медичних клінічних центрів включно з аероевакуацією.

Координатор з питань медичної евакуації Головного військово-медичного управління ЗСУ Ілля Лисенко повідомив, що робота зі створення експериментального підрозділу з медичної евакуації розпочалася ще у 2016 році. Головним у цьому підрозділі є не техніка, а екіпаж — підготовлені, навчені люди, здатні ефективно боротися за життя військовослужбовця на етапі медичної евакуації.

Крім того Лисенко наголосив: "Щоб не допускати помилок і втрат серед особового складу, процес підготовки буде постійним. Лікарі після проходження курсу підготовки в подальшому щопівроку будуть проходити атестацію і додаткове навчання".

Він додав, що підрозділ всіма силами і засобами боротиметься за життя і здоров’я військовослужбовця до моменту, коли до лікування пораненого чи хворого не будуть залучені високопрофесійні лікарі.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Басейн, спортзал, масаж: де проходять реабілітацію бійці АТО – фото

Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/

Попередній матеріал
Філарет пояснив, чому Вселенський Патріархат згадав про анафему Мазепі
Наступний матеріал
Банківським даним українців загрожує новий вірус – подробиці
Loading...

Майстерність зацінили навіть армійці США: український десант миттєво взяв штаб противника на навчаннях у Німеччині

Під керівництвом Великої Британії: у ВМС ЗСУ тривають підготовчі курси

У ЗСУ відреагували на фейкову інформацію про відправлення осінніх призовників у зону ООС

"Боротьба за живучість": у Навчальному центрі ВМС ЗСУ запрацював унікальний тренажер – ФОТО

Щоденне вдосконалення: неймовірні фото навчань резервістів

"Для відсічі агресору": на Азовському морі до кінця року постане база ВМС України