Розмитнення автомобілів на "єврономерах"
Розмитнення автомобілів на "єврономерах" 5 канал

Нові штрафи в дії: що робити "євробляхерам" та чи законно їх штрафувати – розслідування

Читайте по-русски
За даними ДФС, в Україні на сьогодні "тимчасово" перебувають понад 700 тисяч авто на іноземних номерах

Штрафувати не можна їздити. Кому для власників так званих "євроблях" уже найближчим часом має поставити Верховна Рада. Законопроєкт про відтермінування штрафних санкцій як невідкладний вніс до парламенту президент. Тим часом нові штрафи вже понад тиждень як чинні. Як цей час минув для господарів авто на єврономерах, знає журналіст "5 каналу" Олена Соловйова.

"Це моя робоча конячка, конкретно робоча конячка, вона годує мене, мою сім'ю. Я змушений ризикувати", – за кермом свого Dodge на литовських номерах підприємець Дмитро Юмаєв проводить понад 6 годин на день.

Каже, відтоді як штрафні санкції набули чинності вже траплявся на очі поліції. Та минулося. 

"Мене "попередили на перший раз". Спочатку поцікавилися, чи розумію я, що вже 22 число настало", – каже Дмитро.

Чоловік розповідає, авто на іноземних номерах придбав два роки тому. Тоді на такий крок підштовхнули фінансові проблеми. Тепер, визнає, не розмитнює принципово. Чекає більш лояльних умов: "Не тому, що я багата людина, а тому що ми, друзі-товариші вирішили боротися з цією несправедливістю. Ось наприклад мені, щоб цей автомобіль розмитнити, потрібно заплатити більш ніж подвійну ціну за нього".

А співзасновник ГО "АвтоЄвроСила" Олександр Чернявський каже: "Ми радимо людям утримуватися від поїздок до того, як буде введено в дію офіційно закон про відтермінування, новий закон".

В "АвтоЄвроСилі" зазначають: з моменту набуття чинності нових штрафів зафіксували лише два випадки, коли на власників євроблях поліція склала протоколи. 22 серпня зупинили водія біля Кропивницького, 23-го – в Полтаві. В організації запевняють: домагатимуться скасування обох протоколів.

Чернявський говорить: "У поліції на сьогодні відсутні інструменти, відсутній наказ, опублікований на сайті Мінюсту".

А ще – відсутні й підстави. У відповіді на запит "5 каналу" ситуацію роз'яснюють у Державній фіскальній службі: адміністративна відповідальність настає в разі перевищення строків ввезення автомобілів більш ніж на 20 діб. А от відлік починається з моменту набрання чинності відповідних змін. Тобто від 22 серпня.

На цей час правові підстави для складання протоколів про порушення митних правил за ч.5 та 6 ст.470 Митного кодексу України або ч.5 та 6ст. 481 Митного кодексу України відсутні.

За даними фіскалів, в Україні на сьогодні "тимчасово" перебувають понад 700 тисяч авто на іноземних номерах. Із них майже 200 тисяч – із порушенням термінів. Згідно з новими правилами, за перевищення терміну доставки або ввезення авто на понад 20 діб доведеться викласти 85 тисяч гривень. Більше 30-ти – 170 тисяч. Стільки ж – в разі втрати чи розкомплектування автівки. Щоправда, до реальних штрафів справа може і не дійти. Якщо Верховна Рада підтримає президентський законопроект про відтермінування штрафних санкцій. Його як невідкладний вже зареєстрували від 29 серпня.

Олена Соловйова, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
Замість арт-простору – концтабір: звіт щодо розслідування фактів створення в'язниці в Донецьку – відео
Наступний матеріал
Сотні найкращих професійних розвідників зібралися на Львівщині, аби позмагатися – як це було
Loading...