Німці вчать українських прикордонників вирішувати конфлікти

  Досвід розв`язання конфліктів за євростандартами переймають у німецьких колег українські прикордонники. Спеціальний тренінг триває в Одеському аеропорту. У рольових іграх співробітники федеральної поліції Німеччини провокують українських прикордонників на конфлікти та навчають їх уникати. Це черговий етап підготовки до Євро-2012. Західні вчителі вже мають досвід проведення футбольної першості такого рівня.

  Одеський аеропорт на кілька годин перетворюється на театральний майданчик. Тут розігрують спеціальну навчальну виставу. За сценарієм щойно приземлився літак. Усі пасажири рейсу вишукувалися в чергу на пункті паспортного контролю. Виникає конфлікт. Його фігуранти - пасажир, не обізнаний із українським законодавством, та прикордонник. Розв`язання суперечки забирає лише хвилин. Лунають оплески. Головний режисер вистави діями акторів задоволений.

  Удо Буркхолдер, заступник голови місії ЄС із прикордонної допомоги Молдові та Україні: "Майже 99 відсотків людей приїздять із добрими намірами. І фактично прикордонники – це візитна картка держави. Саме завдяки ним складаються перші враження про країну. Мистецтво такого працівника полягає в тому, щоби виявити, хто саме оті 1-2 відсотки, які прибули не з кращими намірами".

  У такі самі рольові ігри грають і німецькі поліцейські, розповідає тренер відділу федеральної служби Німеччини Грегор Понкрандт. Спецкурс розробили ще 1996-ого року. Його базова дисципліна - психологія. Прикордонник повинен без слів зрозуміти не лише внутрішній стан пасажира, а й опанувати власний.

  Грегор Понкрандт, тренер відділу Федеральної поліції Німеччини в аеропорту Франкфурта: "Оскільки представники різних культур мають свою жестикуляцію, міміку та мову тіла, це часто призводить до конфлікту. І пасажири в тому не винні".

  Триденні навчання – це лише частина цілого комплексу заходів. У квітні вітчизняні прикордонники вже побували у Німеччині. А за результатами усіх тренінгів видадуть спеціальний підручник. У ньому надрукують євростандарти дій в будь-яких ситуаціях. Зокрема, конфліктних. Проте вітчизняне керівництво прикордонної служби зазначає, суперечка – ситуація завжди нестандартна. Від підлеглих вимагатимуть дій не лише "за підручником".

  Олександр Жданенко, заступник начальника Управління прикордонного контролю і реєстрації ДПСУ: "Стандартами ми прописуємо загальну поведінку прикордонника. Якщо виникає якась конфліктна ситуація, ми як раз під час цих тренінгів навчаємо прикордонника ефективно використовувати свої знання, ефективно використовувати ту ситуацію, яка складається, і ефективно її локалізовувати".

  Окрім "антиконфлітного" підручника, до початку Євро-2012 у кишенях українських прикордонників має з`явитися ще й спеціальний багатомовний словник. Його також розроблятимуть разом із закордонними колегами.

  Олексій Єсін, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.91Мб)

  Попередній матеріал
  Українська армія готується до параду, присвяченого Дню Незалежності
  Наступний матеріал
  Киян лякають комунальною катастрофою через борги
  Теги:
  Loading...